kaiz
07.08.19,11:17
Ahojte, poradte mi pls. kde kupujete panske tricka s kr. rukavom (s potlacou niecoho normalneho a bez goliera), co vydrzia v dobrej kondicii aj po pol tucte vyprati prackou? V minulosti som mal takto nakupene tricka od Pepe Jeans a Kappa a vydzali roky rokuce bez straty kyticky, ziadne vyblednutia, krutenia švov ci zmolkovanie, vyprate 100x. Tak som ostal verny tymto znackam a nakupil novu vybavicku, nech mam zas na par rokov pokoj. Ale značičky sa nam zopsuli, farby odplavia firma Persil&Ariel, poniektore sa po vyske skrutili, vacsina z novych drahych triciek kupenych na jar vyzera horsie, ako tie 10 rocne, co som mezicasom preradil do kominčeka Pracovné. Vie mi niekto poradit, ktoru znacku ma v dnesnej dobe takto overenu? Dakujem vopred za odpovede.
lujza.j
07.08.19,14:34
Asi ta sklamem...cisto moj nazor....ale nečakaj od ziadnej ani od svojej overej zn.uz nic:( tiez mame doma "1000" rocne tricka...sice polo s limcom...beneton,lacoste...v zivote z nich neodpadol gombik..nikdy neboli zasivane...fazona rovnaka.....
Dnesna tkanina hustota latky je niekde uz het:( ako bola kedysi....nehovoriac,ze nove veci sa vyrabaju z recyklovanych latok....trieda kvality taka....v akej krajine sa predava...
Roky nazad som bola posadnuta zn.desigual...lebo farebnickove,vesele,energia...cena taka aka bola:( nikdy som nekupila jednu vec...na veciach diery...nie,ze šev....nova vec raz oprata a dúra....aj ked stale to vo mne hrkne,ze ano.. vzdy dam rucnú..ze ee stop...neviem z coho to siju
Moj chlap ma vela trik ku krku od esprit,sOliver,tom taylor ....ale aj vela s limcom....su ok
Po rokoch zase aj lacoste...tak uvidime:Dale s "1000"rokmi nepocitam...
Nandrolon
08.08.19,08:12
Záleží na akú príležitosť. Do práce k rifliam nosím väčšinou Pierre Cardin a Lee Cooper a navonok a doma nosím funkčné, obyčajné z Lidla a pod.
Na značke ale nezáleží. Záleží na konkrétnom kuse + zloženie.
Dnes pokrýva každá firma široké spektrum zákazníkov. Od menej náročných až po tých náročnejších.
Jedno mám dokonca priamo z číny, kvôli motívu potlače a musím povedať, že má vysoko kvalitné šitie. Zatiaľ si ho ale šetrím iba na konkrétne príležitosti.
Taktiež dôležité je to vedieť správne oprať. Ak obsahuje syntetické vlákna, tak dávam program syntetika + znižujem otáčky až na 600-800. Kvôli tomu, že dnešné vysokootáčkové /1400/ odstredivky pri odstreďovaní môžu syntetické vlákna potrhať/polámať o tie dieročky v bubne práčky...
Mám doma ešte 2 tričká z ITRANU. Mám dojem, že vyrábali veci pre armádu a že už aj skrachovali. Tie tričká majú 20-21 rokov a to vysoko funkčné "silónové" je stále rovnaké, hoci má najviac nosení zo všetkých tričiek čo som kedy mal. To druhé funkčné je bavlnené, to je už trochu obnosené a trošku aj "zrazené", ale stále nositeľné.
Tričko oblečiem 1 x a ide do práčky, takže sú u mňa dosť "namáhané".
Dáša_
08.08.19,10:09
presne to som chcela aj ja povedať - je to kus od kusa. Nosím trička z Mark a Spencera, ktorý tu už pár rokov nie je. A sú fajn. Ale časť išla preč po pár oblečeniach. A mám tričko z lidla, ktoré vydržalo všetko. Nezišla ani farba, ani sa nejak nepoškodilo. Ale to je jedno. Nie je také každé. A dopredu nedokážem povedať, ktoré take bude
kaiz
08.08.19,11:50
Nemyslel som syntetiku, alebo tie sportove leskle tricka, ale bavlnene, pripadne s primesou. Prackou to nebude, ved v nej boli a su prane aj tie stare tricka a tvar a farba ostava roky rovnaka na rozdiel od tych novych. Keby nemali rozodrate lemy okolo krku ci pása, tak ich doteraz nosim :(
Nandrolon
08.08.19,11:53
V tom ti neporadím, lebo 100% bavlnené používam už iba na spanie. Už dávno nie je bavlna to najlepšie čo môže byť, doba pokročila... Dať si v lete na celodennú túru bavlnené tričko, tak si môžem rovno telefonicky objednať lôžko na pľúcnom, lebo po prvých XX km by bolo ako keby som v ňom vyšiel z vody.
PS: ináč na tvojom mieste by som sa poobzeral aj po nejakých značkovejších "pracovných tričkách". Predsa len môžu byť "pevnejšie". Ak porovnám napr. pracovné ponožky a obyčajné, vidno dosť veľký kvalitatívny rozdiel, hlavne v odolnosti a pevnosti.