verne
07.08.19,12:03
Po príchode na môj pozemok, ktorý užívam som zistila, že sused okolo svojho rodinného domu, ktorý stavia postavil betónový plot z tvárnic, ktorý v jednej časti dosahuje výšku 2,8 metra na konci pozemku v začiatku 1,2 m. Môže takáto stavba aj keď sa jedná o plot svojvôľna bez povolenia. Dom ešte nemá skolaudovaný a kde sa domôcť pravdy. Vraj sa mám ísť pásť bola odpoveď suseda. Ale predsa ja keď si dám na svoj pozemok deku on na mňa hľadí z oblakov. Nie je to porušovanie súkromia a pod.
Ďakujem Vám.
misoft
07.08.19,13:29
mimotemy
No asi sa pletiem, ale plot z tvárnic nebude plotom, ale múrom a na to už asi bude potrebovať povolenie. Skúsiť samosprávu, stavebný úrad, čo oni na to. A za ďalšie - ak tam bude mať ten múr - to má rontgenové oči, aby videl cez ten múr?
vicktor
08.08.19,08:20
som zistila ... zenaty ... z oblakov ...
Podla mna si ta na deke bude obzerat spoza 1,2 m plota, nie spoza 2,8 m, leda by tam vyliezol po rebriku a sedel hore.
Chod na obecny / mestsky urad a opytaj sa ci / co oznamil.
Chobot
08.08.19,08:43
Pletieš sa. Stavebný zákon nepozná pojem múr. V zmysle zákona je to všeobecne stavba, resp. konkrétne plot.
Chobot
08.08.19,08:51
Všeobecne podľa stavebného zákona na výstavbu oplotenia netreba stav. povolenie, pokiaľ plní funkciu doplnkovej stavby k hlavnej stavbe. V tomto prípade hlavou stavbou je dom (píšeš, že sused tam má dom, teda má hlavnú stavbu) a oplotenie je doplnková stavba, na ktorú stačí ohlásenie stavby na stav. úrade. Na výstavbu oplotenie nepotrebuje tvoj súhlas. Je len logické, že si niekto okolo svojho domu postaví plot, či už taký alebo onaký. Preto tvoja námietka voči výstavbe plotu je ... no sused ti to ešte slušne povedal, že máš sa ísť pásť.

Zo zadania som nepochopil, čo konkrétne ti na plote vadí. Že je vzadu vysoký? Alebo že je vpredu nízky (1,2 m) a že ťa môže vidieť keď si na deke (a si muž či žena, lebo z príspevku sa zdá, že si sa ešte nerozhodol / nerozhodla čo chceš byť)? Doteraz ste nemali asi žiadny plot. Doteraz ti nevadilo, že ťa vidí? A z akých oblakov na teba pozerá? Však máš súkromie na svojom pozemku, alebo v tvojom dome. Ak ti vadí, že ťa niekto môže vidieť, postav si vlastný, ešte vyšší plot.

Alebo upresni zadanie - čo ti vlastne vadí.
korela
08.08.19,08:53
Pre voyerov neexistuje žiadna prekážka. Keď sa zadný sused vynadíva, ešte sa akože postaví k stromu na rebrík. U nás sa teraz prázdninuje, takže ... , asi mu nestačia svoje dcéry. Plot je plný.
Nandrolon
08.08.19,09:38
:-))))))))))) .... sa ešte nerozhodol/nerozhodla ... :-))))))))))))))
besttracker
09.08.19,19:00
ak ho postavil na svojom pozemku nepotrebuje tvoje povolenie ......... plot je drobna stavba ,staci ohlasenie na stavebnom urade ....... :-) max ho mozes udat ci to sedi s nakresom ktory dal na stavebne povolenie ,ak nesedi daju mu tusim 100 eur pokutu :D ..... inac nemozes nic,maximalne si mozes postavit na svojom pozemku plot aky uznas za vhodne ty.......
bettylou
10.08.19,11:33
No vieš, s tým súkromím je to tak: Jeden keď na záhrade číta (a nielen číta)plejboja, tak si spomenie, že ho stále sleduje satelit a ktovie kto na neho z Ameriky kuká. A najviac ho serie, že na jeho plejboj ten druhý nedal love.