Emik27
07.08.19,09:08
Dobrý deň,
prosím o informáciu, radu, skúsenosť.. Zamestnanec pracuje PO-PIA.. Niekedy pracuje aj jeden deň cez víkend z dôvodu zvýšeného objemu prácu (v sobotu alebo v nedeľu). Prosím Vás, ako je to v tomto prípade s odpočinkom?
Ďakujem krásne za odpoveď!
ivka70
07.08.19,09:17
zze/2001-311/93/4
sito
07.08.19,11:15
Odpoveď ivky je správna. Pre tých, ktorí si ju pre užitočné nemôžu prečítať. Prečítajte si Zákonník práce § 93. Samozrejme, že treba si vedieť spočítať čas. A treba si uvedomiť, že nepretržitý odpočinok v týždni sa nemôže dosiahnuť nariadením náhradného voľna zamestnávateľom. To by bola práca zamestnanca pre zamestnávateľa zadarmo. :D