margaretiak
07.08.19,20:20
Ahojte, objednal som si u firmy rekonstrukciu bytu a prakticky vsetko na co sme pozreli malo nejake vady. Mensie diery v sparovacke v kupelni, zle polozena kachlicka v kupelni - vidiet zboku tvarnicu), pravdepodobne nedali vsade stierky a nezoskrabali povodnu stierku - toto hlavne vidiet pri povodne zatecenych miestach v kupelni a v kuchyni. Steny su v strasnom stave - male ryhy v stene, stekajuce kvapky, nerovnosti, rohy stien - nie su poriadne prekryte ukoncovacie listy, pukla uz farba nad oknom a mozem pokracovat. Elektrikar odisiel a zabudol spravit obyvacku, ktoru nakoniec spravil 2 dni po zacati stierkovania, teda do novej stierky. Nasledne maliari na druhy den stierkovali a malovali na mokru stierku, ktoru elektrikar vyryl..atd atd.

Pre mna su to vsetko velke problemy a stale to nie su vymenovane vsetky problemy. Neviem ake prusery su to z hladiska stavebnych prac. Ci je mozne to vsetko opravit pri aktualnej stierke a malbe, alebo je nutne to vsetko zacat odzaciatku.

Ak sa niekto najde, kto vie konstruktivne pomoct, budem len rad.

V pripade potreby viem ponuknut aj fotky.

Dakujem za rady.
jslancik
07.08.19,18:35
postupovať v zmysle zmluvy o dielo. prepokladáme, že ako rozumný človek máš cenovú ponuku, zmluvu o dielo. a preberacie protokoly žiadne, lebo si hotové dielo nemohol prevziať kvôli tomu, že to bol des. prípadne si ho prevzal s detailne špecifikovanými nedorobkami s termínmi nápravy.
a samozrejme, nezaplatil si im za fušerinu. to by mala byť najlepšia motivácia, aby čím skôr prišli opraviť, čo sa opraviť dá, a dať výraznú zľavu za to, čo sa opraviť nedá.

nevidím žiadny problém. sme predsa rozumní a opatrní ľudia. ktorí nebudeme svojimi opomenutiami podporovať fušerov.
margaretiak
07.08.19,18:41
Ano, samozrejme, maju len zalohu, prace su na zmluvu a preberacie protokoly zatial ziadne, kedze sa ma este finalizovat elektrika (prepinace a zasuvky) a kupelna (instalacia sprchaca).
Postup som vygooglil. Ale asi budem musiet zohnat nejakeho dalsieho majstra, ktory poradi, co je v poriadku a da sa kvalitne opravit a co nie.
jslancik
07.08.19,18:46
no tak to máš dobre, priam výborne. pokiaľ záloha nebola na 100% :) priprav si preberacie protokoly a tam vytkni písomne všetky nedorobky s termínmi atď. hlavne im už nič neplať. všetko si foť, k protokolu kľudne pripoj fotodokumentáciu.

prípadne im písomne (mailom) všetko vytkni. aby si to mal písomne. nezabudni pripomenúť, že do riadneho ukončenia a odstránenia nedorobkov nebudú uhrádzané žiadne faktúry.
margaretiak
07.08.19,19:11
https://ibb.co/dPFc6QQ Takto vyzera stena v kuchyni, ktora bola zatecena pred rekonstrukciou a po maliarskych pracach ju stale vidiet.
Mozem im odopriet pristup do bytu (zobrat im moje kluce) kym nebude napisany protokol, resp reklamacia?
margaretiak
07.08.19,19:56
Poslal som fotky inému majstrovi, ktorý robí podobné stavebné práce a ten len napísal, že to je katastrofa a fušerina. Odflákli podkladové prípravy na maľovanie, nedali dole lišty a že mi čoskoro odpadnú kachličky. Len z pár fotiek, na ktorých to zďaleka nevyzerá tak tragicky ako v skutočnosti.
jslancik
08.08.19,05:51
brániť im vo vykonávaní prác v zmysle zmluvy o dielo? to teda nemôžeš. to by sa otočilo proti tebe. len ich upozorni, že nech kľudne robia, ale €€€ nedostanú, pokiaľ to nebude tip-top a papierovo vysporiadané. ich to rýchlo prejde.
margaretiak
08.08.19,13:07
Dnes zacali makat. Vyrovnavaju steny, opravili/vymenili kachlicku, ktora stale ale duni, co moze byt sposobene cerstvym lepidlom. Takze musim pockat 2 dni, ci sa to zlepsi.
So stenou bude asi najvacsi problem. Stierky zevraj nie su zle, ale ani dobre. Flaky na stenach su, lebo ich nezaizolovali.
Keby som prepisoval tu komunikaciu medzi mnou a jednotlivymi majstrami, bola by to fraska.
Cele to je velmi zly vtip.