Tom149
08.08.19,18:50
Dobrý deň,
Pracoval som u zamestnávateľa 2 roky do myslím 7.2018.hned som plynulo prešiel k druhému, kde po mesiaci( dostal som hneď na dobu neurčitú) som prešiel na materskú aby sa mi rátal príjem ešte z starého zamestnávateľa. No popri tomto pracovnom pomere na materskej mi bolo umoznene otvoriť si nový u toho isté zamestnávateľa na inej pozícii. Z tohto neplatim sociálne odvody lebo z hlavného pomeru som na materskej.iba dane a zdravotnú. Dohoda z zamestnávateľom je taká , že keď mi teraz 8.2019 (mal som dve reťazové) skončí materská tak ten novší pracovnú pomer sa ukončí a prejdem na ten starší.pocul som že ak sa človek po materskej vráti na ten istý pracovný pomer aspoň na jeden den, tak už by sa podpora rátala ako keby som pracoval a platil sociálne odvody. Mal by som vtedy nárok na podporu? Alebo kedy áno? Z čoho by sa rátala? Z priemernej , mojej či minimálnej?? Pýtam sa preto lebo stagnácia dorazila aj do našej firmy a začína sa skloňovať prepúšťanie
Za odpovede vopred ďakujem.
veronikasad
08.08.19,16:54
pracovný pomer počas obidvoch materských trval ? Doplň presné obdobie poberania materského ? (predpokladám, že ide o poberanie materského mužom )
Tom149
08.08.19,17:51
Áno trval. Popri ňom sa založil ďalší, z ktorého sa neplatia sociálne odvody. Je to materská muža . A obdobie prvej je myslím 6.8.18až 17.2.19 a hneď druhá do 31.8.19.