jancibakanci
09.08.19,12:29
mam ucet vo vub banke s exekuciou, uz rok tam nedostavam ziadne peniaze ale musim platit banke 10 eur za vdenie uctu mesacne, ked som bol v banke aby som ucet zrusil, povedala mi pani ze sa ucet zrusit neda je tam exekucia, ale rok tam nic nechodi iba platim banke kazdy mesiac 10 eur aby som nebol v minuse , zbytocne vyhodene peniaze, ako zrusit tentoucet , nemam povolene precerpanie ani dlh voci banke , nechodia mi tam ziadne peniaze len posielam z ienho ucto na polpatok, , mal som ucet aj v inej banke tiez s exekutorom a dalo sa to zrusit len v blbej VUB nejde zrusit ucet , dakujem za adekvatne rady ,
Mila123
09.08.19,10:35
pozri sa do všeobecných zmluvných podmienok, ak tam nájdeš to čo tvrdila pracovníčka banky, máš smolu
ak tam to nenájdeš VUB má smolu
jancibakanci
09.08.19,10:50
ona povedala ze sa neda zrusit nic vaic a zmluvne podmienky nemam a aj tak tam pisu comu clovek niekedy nerozumie , dik za radu ale to som uz hladal nejake preco aj na nete , preto som napisal sem lebo tomu nerozumiem ked v jednej sa da a vo vub nie
Žabinka
09.08.19,10:57
choď so zmluvou do VÚB a nech ti pani pracovníčka ukáže, kde sa o tom píše.. a hneď budeš múdrejší..
Mila123
09.08.19,10:58
zmluvné odmienky musia byť zverejnené na webe banky, hľadaj
Mila123
09.08.19,10:59
žabinka, zmluva mu nepomôže, podmienky sa menia často....
Žabinka
09.08.19,11:00
hľadaj článok Zrušenie účtu..
misoft
09.08.19,11:06
https://www.vub.sk/files/ludia/informacny-servis/obchodne-podmienky/zalozky/vop-15062019_vratane-dodatku-c-1.pdf
Bod 4.6.1 a na to nadväzujúci bod 11.4. - pekné čítanie prajem.
"My Vám neumožníme nakladať s peňažnými prostriedkami
na Vašom účte, alebo nakladať s Vaším vkladom z dôvodov:
a) výkonu rozhodnutia alebo exekúcie nariadených nám
orgánmi oprávnenými na takéto konanie, "

Náš smolu! Exekútor o tomto účte vie, takže ak by sa tam nááááhodou dostala väčšia sumička - ihneď po nej skočí. A práve preto VÚB tento účet NEZRUŠÍ.
jancibakanci
09.08.19,11:30
a v inej banke to ide a v tejto blbej VUBcke nie takze ja tam banke budem kolko rokov posielat peniaze 20 rokov aby banka profitovala ved 10 eur kazdy mesiac vyse roka je dost penazi , neumoznia nakaladt s uctom to je jasne ale nic tam nepsie sa o tom ze ucet zrusim
buchač
09.08.19,15:53
No ja teda neviem...ale

§ 104 Exekučného poriadku totiž hovorí, že exekučnému konaniu v rámci bankového účtu nepodlieha (https://www.finance.sk/177922-na-co-vsetko-moze-siahnut-exekutor/) suma na účte do výšky 165 eur.

...a ďalej
https://www.finance.sk/183261-kedy-vam-banka-moze-zablokovat-ucet/
Zdroj: 233/1995 Z. z., 54/2017 Z.z., VÚB BANKA
bodliak
09.08.19,16:53
Podla mna ide o slabo informovanu pracovnicku. Ucet nie su financne prostriedky, tymi je nenulovy zostatok. Ak ucet s nulovym zostatkom zrusia, uz nan nikdy nic nepride a exekutor nie je nijak ukrateny.
misoft
09.08.19,18:14
Nie je slabo informovaná. Aj keď je tam 0, exekútor už na tento účet dal blokáciu - i keď z neho h0vn0 dostane, exekúcia je zaznačená aj na účet - takže podľa ich obchodných podmienok nemôžu ho zrušiť.
jelalim
09.08.19,20:27
exekutor neblokuje ucet, ale peniaze na nom. Tu je predpoklad, ze aby jancibakanci ucet zrusil, bude musiet este vlozit. Ucet sa samozrejme zrusit da aj ked tam je exekucia. Moze tu ale nastat nejaka poziadavka, ze niekto ten ucet pred blokovanim odblokuje (bud niekto z nadriadenych tej baby za prepazkou) alebo zavolaju na ustredie. Pravdepodobne to pojde iba ked tam bude ta nadriadena, alebo ina uradnicka na ustredi. Moze byt teda problem v cez vikend otvorenych pobockach, alebo vecer.

Ak tam je minus, kvoli poplatkom, toto zaplatis vkladom tej babe ked Ti bude rusit ucet.

jo a nad vyplatenim exekucie si neuvazoval?
jslancik
10.08.19,06:44
posledná otázka pobavila :D som myslel, že to si myslel tým, že "aby účet zrušil, bude musieť ešte vložiť" - sumu vo výške hodnoty exekúcie a trov :D
profesional
10.08.19,10:51
Poštou poslať doporučene list s výpoveďou zmluvy o bežnom účte a hotovo. Uplynie 2-mesačná výpovedná lehota a hotovo. Banka predisponuje zablokované prostriedky na na to určený vnútorný účet banky a tvoj účet zruší.

Prípadné ustanovenie obchodných podmienok o nezrušiteľnosti účtu počas exekúcie by bolo neprijateľnou podmienkou spotrebiteľskej zmluvy. A ako také by bolo neplatné a neprihliadalo by sa na neho.
jancibakanci
10.08.19,11:22
dakujem skusime napsiat list
jancibakanci
10.08.19,11:24
ja splacam dlh vo vysokych splatkach ale uz mimo banku , dakujem za radu ale nemam na konte tolko epnazi ako ty , tu sa nikto nepyta na blokovanie uctu ale zrusenie uctu pocas exekucie vo vub ankolko banka mi ten ucet nechce zrusit cize tvoja odpoved je o nicom, lebo toto vsetko clovek ktorí ma exe vie , a s tou sobotou a uradnickou na ustredi som sa pobavil
jancibakanci
10.08.19,11:25
ine som sa pytal ale nevadi
jslancik
10.08.19,12:31
to sa teším, že si jeden z mála, ktorý svoje dlhy berie vážne. aj keď niekto si pod "vysokými splátkami" predstaví sto eur mesačne.
jancibakanci
10.08.19,12:53
platim rozhodne viac , ale to nebolo temou diskusie kazdy si zije ako vie a ako chce , bola polozena otazka a nie ziadost o sudenie ludi , nikoho do toho nic nie je ci si niekto nieco palti alebo nie, a rozumy tiez rozdavat je trosku od veci ked clovek potrebuje poradit , dakujem za nazor ale nepaci sa mii tvoj postoj absolutne , nie si poevreny niekoho sudit ani sa tesit zo splacania , kazdy urobime v zivote chybu , zaidal som o pomoc a zjavne si to zle pochopil , nebyt exekutorov a ich neprimerane poplatky tak ver tomu ze polovica z ludi co maju exekuciu maju davno dlh splateny, konkretne moj dlh voci vszp 90 eur plus exe spolu 356, eur, dalsie obdobie dlh 199 vo vszp exkutor spolu 670 eur , a celkom prva bol dlh 901 eur a spolu s exekutorom 1590 eur tak sa tu prosim nerozplyvaj nad ludi a netes sa z toho ako si ludia dlhy platia ty tiez nie si svaty , dik za rad i ked ...... a nepis do diskusii pokial nepises k teme , to by moc ludom pomohlo myslim
buchač
10.08.19,13:18
Týýýý kokos...neverím.

....a čo si nepochopil z príspevku - linku ???

Napríklad to, že banka, ktorá vydala takéto vyjadrenie odmieta zrušiť účet ?
Kuwa, že by som si to vytlačil a pracovníčke za prepážkou oplieskal o hlavu...
jancibakanci
10.08.19,13:30
ja som vsetko pochopil to asi ty lebo ja som polozil inu otazku a ty psoielas linky uplne od veci, , ja uz davno viem kedy blokuje a aku sumu exekutor otazka bola polozena inak , ty si nepochopil moju otazku , ale dakujem
jslancik
10.08.19,13:44
očividne to nie je iba jedna chyba :D a rozplýva sa tu niekto iný, ja iba trefne a stručne konštatujem.
buchač
10.08.19,14:40
jancibakanci (Dnes 16:30) ja som vsetko pochopil to asi ty lebo ja som polozil inu otazku
=================
Akú inú ?
Ja som odpovedal na zadanie v téme.

...a apropó...nikde tam nevidím otázku - vetu, na konci ktorej je otáznik. Vidím tam len a len suché konštatovanie, že platíš banke za vedenie účtu,atď.

...a k tomu ostatnému ?
Ak by si každý plnil povinnosti = platil by načas, tak exekútori by jedli suchý rožok a zapíjali ho slanou vodou.
buchač
10.08.19,15:49
Katorc (Dnes 18:08) buchac pravidelne gugluje
===================
Ja síce pravidelne googlujem...to je fakt.

Ale aspoň pravidelne netrolujem ako niekto....ty tróger.
jelalim
10.08.19,15:54
janci, ja som Ti aj na tvoj dotaz odpovedal, ale bud nedokazes, citat, alebo chapat alebo ta tak strasne pohorsila moja posledna veta, ze si ma ingoroval uplne.
Normalne v pracovnej dobe chod na pobocku, pozaduj zrusenie uctu, zober si zo sebou nejake drobne na vyrovnanie minusoveho zostatku kvoli poplatkom.
Ziadne listy tam neposielaj, po mesiaci by Ti prisla odpoved, ze to mas prist doriesit na pobocku, alebo poslat vypoved uradne overenu. hlavne sa nedaj odbit tetkou co takyto ucet zrusit nevie, lebo ju to nevyskolili, pytaj si niekoho kompetentneho.
jancibakanci
14.08.19,10:56
cestujem buduci tyzden na sk tak tam znova pojdem do inej pobocky , dakujem za info , vsimol som si odpoved ale jeden pan co neodpoevda k veci ma tu vytocil, ja nerozumiem na co su takí bobci na svete , polozena otazka odpoved uplne niekde inde k niecomu inemu a este bude davat rady ako si nerobit dlhy, , tak som sa vykaslal na cely poradu, dakujem este raz
marjankaj
14.08.19,11:26
Budeme za tebou plakať.
jancibakanci
15.08.19,12:47
hzlavne plac aby ti do buducna viac rozumu nadelili