kucerka1
10.08.19,21:35
Ahojte,mám problém s kačkami. Kúpili sme päť, už majú mesiac, majú rovnaké podmienky,sú spolu,prístup k potrave majú rovnaký,ale dve z nich takmer nerastú. Najväčšia má 1100 g,najmenšia len 140,ďaľšia 250,tie zvyšné dve okolo 800. Predajca mi tvrdí,že je všetko v poriadku,ale je to blbosť. Tá najmenšia je veľmi zlatá,prítulná,málo žerie,ale insk je čulá. Neviem si to vysvetliť
misoft
11.08.19,16:16
Aj medzi kačkami platí - väčšia berie, alebo silnejší vyhráva... Pochopila? Aby sa to vyrovnalo, musia byť aj tie mini na rovnakej úrovni - takže dokrmovať osobitne, alebo to pchať do nich ručne.
kucerka1
11.08.19,17:05
to nebude v tom, potravu majú k dispozícii neustále,nikto ju neodstrkuje. Keď ju vezmeme bokom, žrať odmieta, jedine,čo jej chutí, je hrozno :-),ale tých pár bobuliek je nič, s váhom ide každý deń o pár gramov dole
kucerka1
11.08.19,17:05
ale vďaka za odpoveď
kopretinka
11.08.19,19:46
V blízkosti nemáš nejakého chovateľa? Alebo nejaká skupina na FB......ale išla by som k veterinárovi,podla mňa to bude nejaká choroba....
vicktor
13.08.19,08:33
U veterinara zaplati tolko ze si moze kupit zopar kaciciek.
Chobot
13.08.19,09:18
Nechaj to na prírodu. Ak má žiť, tak prežije. Ak je chorá, tak jej nepomôže ani veterinár, len ťa to bude stáť peniaze. Možno sa ti to zdá kruté, ale tak to je.

Nám sa raz pod kvôčkou vyliahlo kura, ktoré malo srdce mimo hrudného koša - bolo jej ho vidno pod kožou na hrudi. Aj žilo pár dní, ale nakoniec pošlo.