lienka1974
11.08.19,10:32
Môže zamestnávateľ prinútiť vykonávať dlhodobú prácu cca 1,5 - 2 roky po pracovnej dobe a to 5-7x do mesiaca vo večerných hodinách mimo pracoviska a 20 km od bydliska s tým, že se jedná o zbieranie podpisov a odmena je stanovená za počet podpisov, pričom neviem koľko ľudí mi zmluvu podpíše. Náklady na dopravu nehradí ani neposkytuje auto. Ďakujem.
ivka70
11.08.19,08:45
A eviduje a plati ti tie hodiny ako nadcas?
veronikasad
11.08.19,08:51
V akej oblasti pracuješ? Súvisí tato práca s pracou dohodnutou v pracovnej zmluve?
lienka1974
11.08.19,09:21
Nie odmena je len za počet získaných podpisov.
lienka1974
11.08.19,09:23
Pracujem v adminstratíve a práce nadčas majú súvis s mojou prácou počas pracovnej doby aj keď len okrajovo.
ivka70
11.08.19,12:35
A preco tam vobec chodis?
Ved to nie je tvoja praca, kedze to nie je ani tvoj pracovny cas ani sucast tvojej mzdy?
veronikasad
11.08.19,13:24
o akých podpisoch a zmluvách píšeš ? Pracuješ ako poisťovák alebo sprostredkovatel ? Máš naozaj pracovnú zmluvu ?
lienka1974
14.08.19,12:49
Vieš ako to chodí, keď nechcem byť "nežiadúca" musím.
lienka1974
14.08.19,12:52
Zmluvu mám ako zamestnanec, jedná sa o správu bytov a podpisujem zmluvy s vlasníkmi.
ivka70
14.08.19,15:23
Nemoze ti to nariadit, ale ak mas k tomu takyto postoj, tak nerozumiem zmyslu tvojej otazky.
marjankaj
14.08.19,17:16
A ako ťa kontroluje? Veď ak nebudeš mať podpisy, tak ti nebude platiť odmeny. A základný plat ti pôjde.
lienka1974
14.08.19,17:19
Ale ja o tu pracu nemam zaujem som do nej nutena a to je podstata celej otazky ci vobec moze na mna tlacit.
Tweety
14.08.19,17:21
Musíš komunikovať so zamestnávateľom, my to nevyriešime.
Tweety
14.08.19,17:24
Pozri aj do PZ a náplni práce.
sito
14.08.19,17:42
lienka1974 (Dnes 15:52) Zmluvu mám ako zamestnanec, jedná sa o správu bytov a podpisujem zmluvy s vlasníkmi.

A kto je ten zamestnávateľ, správca bytových domov, OSBD, či obec, mesto? A o aké zmluvy sa jedná? Snáď nie o prevode bytu do osobného vlastníctva, či nájme bytu, či? Alebo o zmluve o výkone správy bytového domu? Tú musí schváliť schôdza spoluvlastníkov, vlastníkov bytov v dome. A po novom môžu spoluvlastníci po jej schválení poveriť niektorú osobu, vlastníka bytu poveriť jej podpisom za dom, prevažne zástupcu vlastníkov.
marjankaj
14.08.19,18:13
Keď o tú prácu nemáš záujem, tak daj výpoveď. A ivka ti už poradila, ale keď sama nevieš, čo chceš.
bodliak
14.08.19,18:14
LOL, "1,5 - 2 roky po pracovnej dobe"
sito
28.08.19,04:24
"Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome prijímajú rozhodnutia nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak hlasujú o zmluve o výkone správy, jej zmene, zániku alebo výpovedi a o poverení osoby oprávnenej podpísať tieto právne úkony po schválení vlastníkmi bytov a nebytových priestorov v dome."

Už ti došlo? :D
sito
28.08.19,16:01
Ty juj, či inak to povedal ten prezident?

mkamil44 (Dnes 07:35) Nepomýlil si si to s §14 (pre SVB , čo je akomak iné ako správa ! )

Nie! Správa bytového domu je správa bytového domu. Správa má dve formy. 1. forma založenia si právnickej osoby v dome, SVB. 2. forma pre tých lenivejších, forma na základe zmluvy o výkone správy bytového domu. Ale, je jedno, ak sa v ktorejkoľvek forme správy nezaujímajú, čo sa v dome deje, však ich nieje, JE!

" Zmluva o spoločenstve sa uzatvára v písomnej forme na neurčitú dobu. Zmluva o spoločenstve sa schvaľuje rozhodnutím vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Zmluvu o spoločenstve podpisuje osoba zvolená za predsedu a iná osoba poverená vlastníkmi bytov a nebytových priestorov v dome, pričom pravosť podpisov týchto osôb musí byť úradne osvedčená; podpis ostatných vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome sa nevyžaduje. Takto uzavretá zmluva o spoločenstve je záväzná pre všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome.

!!! Predseda spoločenstva je povinný schválenú zmluvu o spoločenstve a pri jej zmene úplné znenie zmluvy o spoločenstve doručiť každému vlastníkovi bytu a nebytového priestoru v dome do 30 dní!!!

!!!!!!!!!! od jej schválenia vlastníkmi bytov a nebytových priestorov v dome. !!!!!!!!!!

Zmluvu o spoločenstve nemôže vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome vypovedať.!