monici
31.08.06,15:31
dobry den poradaci,
poprosim vas o radu:
sme fi, ktora na slov. vyvyja pc hry a prava k nim predava do zahranicia. jedna grecka fi nam ale neuhradila celu sumu fa za prava na ich teritorium, zrazili si 20%, ktore odviedli na ich danovy urad (my si to tu mame v marci zapocitat). divne mi len je, ze to v ziadnom inom state nerobia a vsetko si zdanujeme my tu...
tak teraz neviem:(
mate s tym prosim prosim niekto skusenosti?
dakujeeem.
liba2
31.08.06,20:54
monici
31.08.06,21:04
dakujem pekne, si zlata. ale v druhom linku som nasla toto a nie je mi to v celku jasne...ani my nepodnikame mimo sr a sw sme vyvinuli v sr...takze by nemali mat povinnost...alebo mali?
este raz pekne dakujem :-)

Re: Zrážková daň

--------------------------------------------------------------------------------

Máme tiež český softvér a nezdaňueme to zrážkovou daňou. Vychádzame z faktu, že česká firma nepodniká na území SR, že softvér vyvinula v ČR a teda nie je povinnosť odvodu zrážkovej dane. prešlo to už x daňovými kontrolami a nebol problém. Ale keď už, tak zrážková daň v žiadnom prípade nie 19 %, ale tá ktorá je v zmluve s príslušnou krajinou.
ZD08
05.10.06,13:47
PROTIOTÁZKA :
Na základe zmluvy s autormi (ČR) sa zaoberáme tiež predajom krabicového software, ktorý vznikol v ČR. My (rezident v SR) tu pôsobíme ako výhradné zastúpenie, krabicový software je preberaný na štandardné dodacie listy, ako tovar. Je alebo nie je potrebné platiť zrážkovú daň ???