Marianna01
12.08.19,13:19
Dobrý deň,
nanútili mi program Pohoda, v ktorom o.i. spracovávam mzdy. Ten program šialený, user unfriendly a skostnatený, ale musím v ňom pracovať. Tak vás prosím o radu - mám dohodárov, ktorí vykonávajú činnost jeden deň v mesiaci. Potrebujem odoslať na ZP Oznámenie zamestnávateľa. Pohoda urputne tvrdí, že v evidencii nemám nikoho, koho by som mala od/prihlasovať. Kde mám čo nastaviť, aby to ten program pochrúmal?
Ďalšia otázka - mám pani na rodičovskej dovolenke - opať prosím o nastavenie, kde čo zadať, aby v MV do ZP nefigurovala, ale v SP áno?
Ďakujem za každú radu, zúrim tu už niekoľko dni.
veronikasad
12.08.19,12:16
V Pohode nerobim, v Olympe treba zakliknut odpracovany den pred vygenerovanim vyplaty v evidencii zdravotneho poistenia. Ked ho pridam priamo vo vyplate, v Oznameni sa nezobrazi.
Luci
14.08.19,06:35
Dobrý deň,

v prípade, že prihlasujte dohodárov do ZP na dni výkonu činnosti, je potrebné v sprievodcovi pre vytvorenie Oznámenia zamestnávateľa vybrať typ - Iná zmena. Nejde o prihlášku/odhlášku zamestnanca (2Z, 2K), ale o zmenu a tiež dohodár nespadá pod podmienku oznamovanie do 8 dní.

Ak má uzatvorenú dohodu na 1 deň, do Oznámenia zamestnávateľa sa vytvorí zápis 2D Z i 2D K na tento deň. Ak však je dohoda uzatvorená na dlhšie obdobie a dohodárov prihlasujete na jeden deň v mesiaci, treba im na ostatné dni nadefinovať na záložke Neprítomnosť typ Bez výkonu činnosti - dohoda mimo prac. pomeru.

Ak je pani na rodičovskej dovolenke, treba jej vyplniť neprítomnosť Rodičovská dovolenka (rodičovský príspevok). Ak neprítomnosť trvá celý mesiac, t. j. zamestnankyňa nemá ani jeden deň, kedy je považovaná za zamestnanca na účely ZP, do MV do ZP nevstúpi.