m12
31.08.06,14:34
Vie mi niekto poradiť či sa platí daň z motorových vozidiel na bágre? a tiež sa chcem spýtať odkedy sa počíta 15 dní na podanie daň priznania na daň z motorových vozidiel, je to odvtedy ako je v technickom preukaze napísaná firma ako vlastník?
daniek
25.10.06,04:02
Vie mi niekto poradiť či sa platí daň z motorových vozidiel na bágre? a tiež sa chcem spýtať odkedy sa počíta 15 dní na podanie daň priznania na daň z motorových vozidiel, je to odvtedy ako je v technickom preukaze napísaná firma ako vlastník?

pozri si všeobecne záväzné nariadenie vyššieho územného celku a § 86 zákona č.582/2004 Z. z.
daňová povinnosť vzniká dňom začatia používania vozidla na podnikanie - §89
cifo
27.12.06,23:11
Vie mi niekto poradiť či sa platí daň z motorových vozidiel na bágre? a tiež sa chcem spýtať odkedy sa počíta 15 dní na podanie daň priznania na daň z motorových vozidiel, je to odvtedy ako je v technickom preukaze napísaná firma ako vlastník?

závisí to od toho, akú kategóriu vozidla máš uvedenú v TP. Zákon striktne vymedzuje, že predmetom dane sú len vozidká kategórie M, N, a O. Ak by teda patrilo do jednej z týchto kategírií, potom áno. Typickým príkladom môže byť bager UDS 114 alebo 124 na podvozku T 148 alebo T 815.