rony
13.08.19,10:21
Máme doma tlačiareň Cacon, ktorá má wifi. Po inštalácii mi pekne tlačila (počítač je v kuchyni, tlačireň v pracovni). Prišli nám vymeniť wifi a odvtedy možem tlačiť iba cez kábel. Poraďte mi prosím, kde je asi chyba, bol tu aj pán, čo robil wifi a neprišiel na chybu. Nefunguje mi ani tlačenie z mobilu a to mi tiež fungovalo cez wifi. Urobila som aj odinštalovanie programu a aj znovu nainštalovanie a nepomohlo.Ďakujem za rady.
ivka70
13.08.19,09:37
a nastavili ste tu novu wifi na tlaciarni?
rony
13.08.19,10:22
Áno a dokonca aj ten čo doniesol tú novú wifi bol, lebo sme to reklamovali, nastavoval novú wifi a nevedel, kde je chyba.
misoft
13.08.19,12:33
Tlačiareň Cacon ? Azda Canon. Aká tlačiareň - Canon má viacero typov a modelov. Stačí zadať ujovi Gúgeľovi otázku "Nastavenie bezdrôtového pripojenia tlačiarne Canon" a vyhodí výsledky - dokonca celý postup.
Ale už teraz by som konštatoval - iná IP adresa tlačiarne, router nenájde. Niektoré Canon-ky majú v menu aj nastavenie IP adtresy a DHCP (príklad https://oip.manual.canon/USRMA-2069-zz-SS-skSK/contents/SS735_setup_0023.html) a potom sa vždy pripojí, bez rozdielu, akú IP adresu jej router pridelí.
danno177
14.08.19,10:20
Uplne jednoducho to spravte, na tlačiarni dajte továrne nastavenia a cez soft Canon ju znova pripojíte na wifi, pre Vás ako užívateľa je to najjednoduchšie riešenie a aj najrýchlejšie. Niekedy sa to dá riešiť aj vzdialene, prípadne ak nepojde napíšte PM.
rony
16.08.19,19:56
Ďakujem za všetky rady. Musel sa modem úplne nanovo nastaviť. Ale už funguje.
rony
16.08.19,19:57
Ďakujem.