Xenyja
13.08.19,18:47
V roku 2013 som vystudovala 5 rocny odbor Hotelova akademia s maturitou..avsak nemam vyucny list, skola mala vtedy nejake problemy a v tom roku sa na skole skusky nerobili...Je mozne si ho dodatocne niekde dorobit? A bez toho aby som znovu chodila na nejaky 2 rocny kurz? Ze by som sla len na skusky? Je to mozne? V sucasnosti uz myslim v tomto odbore dostavaju VL automaticky.
Xenyja
13.08.19,16:54
Ano
Xenyja
13.08.19,17:34
Tu skolu bohuzial uz zrusili..bola to sukromna skola, ktora mala vela problemov, tak hladam alternativne riesenie
Mária27
13.08.19,17:53
Poznám prípad, čo si to urobil externe, uznali 2/3 skúšok, ale potom to v legislatíve menili na denné štúdium alebo čosi také. Spýtaj sa priamo na inej hotelovej škole, resp. strednej odbornej, čo má také zameranie, ako si robil. Môžu uznať veľa skúšok.
vicktor
14.08.19,07:29
Ved maturita je viac nez VL. Komu maturita nestaci?
Xenyja
14.08.19,13:48
Normálne by som to ani neriesila...vystudovala som nasledne aj vysoku skolu, konkretne obchod a teraz mam taky podnikatelsky napad suvisiaci s gastro.. a myslim, ze pri otvoreni zivnosti by sa mi taky vyucny list z odboru kuchar hodil.
Mária27
14.08.19,15:59
Ak si po vyučení za kuchára pokračovala na tej istej škole a ukončila maturitou, aj to maturitné vysvedčenie platí v gastro ako výučný list. Nedali ti k tomu vysvedčeniu ešte jeden list?
Mária27
14.08.19,17:00
Preukaz odbornej spôsobilosti je možné nahradiť

- výučným listom alebo iným dokladom o riadnom ukončení príbuzného odboru a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore
- vysvedčením o maturitnej skúške na strednej odbornej škole alebo na strednom odbornom učilišti alebo na gymnáziu s predmetmi odbornej výchovy alebo na nadstavbovom alebo pomaturitnom štúdiu v rovnakom odbore a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore
- dokladom o ukončení najmenej strednej školy, ak nejde o prípady uvedené v písmenách a) a b) a osvedčením o získanom vzdelaní pre príslušnú živnosť v akreditovanej vzdelávacej ustanovizni a dokladom o vykonaní následnej najmenej dvojročnej praxe v odbore alebo trojročnej praxe v príbuznom odbore
diplomom o absolvovaní vysokej školy v príslušnom odbore a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore
osvedčením o čiastočnej kvalifikácii alebo osvedčením o úplnej kvalifikácii podľa zákona č. 568/2009 Z. z. o celoživotnom vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
dokladom o vykonaní najmenej desaťročnej praxe v odbore, od ktorej ukončenia neuplynuli viac ako tri roky ...... https://firmaren.sk/clanky/chystate-sa-otvorit-si-restauraciu/




https://www.gastroskola.sk/
alaya1
14.08.19,18:05
Otazka je o niecom uplne inom.
alaya1
14.08.19,18:07
Svoju otazku smeruj na MS SR odbor strednych skol. Daju ti najkompetentnejsiu odpoved. Staci ked ju zasles emailom.