zuzanna
14.08.19,10:24
Konateľ doniesol faktúru kde odberateľ je uvedený ostatný maloodberatelia, zabudol povedať, že treba vystaviť na firmu, môžem dať takúto fa do účtovníctva a uplatniť DPH??? Potom je pri nej pripnutý blok úhrada fa č...., nechcú opraviť nakoľko je to smiešna suma ... čo s tým
Tweety
14.08.19,10:31
Ak je na doklade viac ako 100€, uplatniť dph nie je možné. Faktúru ako nedaň. náklad alebo ako pohľadávku voči nemu.
zlatka.b
14.08.19,10:32
daňový doklad do 100 eur môže byť zjednodušená faktura bez identifikácie odberateľa, môže sa uplatniť odpočet dph a do KV DPH do B3. §74 ods. 3 písm a/ zákona o dph
Onko
14.08.19,10:33
Do účtovníctva môžeš dať, ale ako nedaňový náklad bez odpočtu DPH.
Onko
14.08.19,10:41
Teda ak to nie je zjednodušená faktúra do 100 €.
zuzanna
14.08.19,10:59
je to smiesnych 4,80 takze mozem dat do nakladov