S.Skrabakova
31.08.06,18:55
Ahojte!
Chcem sa vas spytat na jednu vec...
Je mozne urobit si zivnost a zamestnat sa vo firme, kde som ako konatel?
Aknazuz
31.08.06,17:07
áno, žiadny zákon túto kombináciu nezakazuje.
S.Skrabakova
01.09.06,17:12
Takze nie je v tom ziadny problem... I ked je to dost zvlastne byt spolocnik, konatel i zamestnanec na zivnost vo vlastnej firme... Ale aspon firma nebude mat nastarosti moje odvody, vsak? A este nieco: kolko SZCO teraz odvadzaju zdravotnej poistovni a popripade i socialnej poistovni???
Melnick
01.09.06,17:31
Takze nie je v tom ziadny problem... I ked je to dost zvlastne byt spolocnik, konatel i zamestnanec na zivnost vo vlastnej firme... Ale aspon firma nebude mat nastarosti moje odvody, vsak? A este nieco: kolko SZCO teraz odvadzaju zdravotnej poistovni a popripade i socialnej poistovni???
Hmm:eek::eek: to slovné spojenie mi nesedí.
A tie odvody SZČO? to je podľa DP ak Ti vznikne povinnosť povinné ,ale do SP môžeš platiť aj dobrovoľne.:)
S.Skrabakova
01.09.06,17:33
mozno som to zle napisala, ale ze by som si urobila zivnost a pracovala tak pre moju firmu.... moze to tak byt?
Danila
01.09.06,17:41
Ahojte!
Chcem sa vas spytat na jednu vec...
Je mozne urobit si zivnost a zamestnat sa vo firme, kde som ako konatel?A Ty si už niekde konateľ? Máš aj živnosť? Mám pocit, že chceš vedieť, či môžeš byť vo svojej firme konateľ, spoločník/ asi jednoosobová s.r.o/ aj zamestnanec. Áno, môžeš. Ako zamestnanec budeš platiť odvody, Aj Ty, aj spoločnosť. Pýtaj sa zrozumiteľnejšie.
S.Skrabakova
01.09.06,17:46
A Ty si už niekde konateľ? Máš aj živnosť? Mám pocit, že chceš vedieť, či môžeš byť vo svojej firme konateľ, spoločník/ asi jednoosobová s.r.o/ aj zamestnanec. Áno, môžeš. Ako zamestnanec budeš platiť odvody, Aj Ty, aj spoločnosť. Pýtaj sa zrozumiteľnejšie.

No ja som spolocnik i konatel! A rozmyslam, ze si urobim zivnost a budem tak pracovat pre spolocnost, lebo sa mi nedari zohnat slusnu robotu. Len som chcela vediet ci je to mozne?!