Bobulobobulo
14.08.19,22:42
Dobrý deň,
Prosím o radu. Blíži sa koniec mojej rodičovskej dovolenky a zamestnávateľ mi oznámil, že v ramci transformácie útvarov v ramci holdingovych spoločnosti moje miesto zaniklo. Realne T.z, že moje pracovisko síce stale existuje, no patri inej spoločnosti v ramci toho istého holdingu. Ostatní zamestnanci podpísali nové zmluvy, no so mnou už nový zamestnávateľ zmluvu nepodpíše. T.z. moje miesto zaniklo. Zamestnávateľ mi však ponúkol iné pracovné miesto, pravdepodobne už pod iným podnikom??? No stale v ramci toho istého holdingu. Chcem sa spytat, ci mam v takom prípade narok na odstupné a preplatenie dovolenky, ktorá mi vznikla počas trvania RD, ci iné socialne výhody, ako pri ukončení pracovneho pomeru v iných firmách. Neviem však v ktorej firme bude útvar v ktorom mi bolo nové pracovné miesto ponúkané. Či v pôvodnej, ci v novovzniknutej. V každom prípade po nástupe do zamestnania, mi bude môj terajší pracovný pomer rozviazany. Za každú radu, ci príspevok vám vopred ďakujem.
ivka70
15.08.19,03:38
Ak neprijmes ponuknute nove miesto, mas narok na odstupne.
Ak ho prijmes, pokracujes v PP a narok nevznika.
Aj keby islo o iny podnik - ak ten v ramci zmien prevzal prava a povinnosti povodneho podniku z holdingu.