DodiAlf
14.08.19,21:43
Dobry den,
31.07. som u zamestnavatela ukoncil prac. pomer dohodou p.60 s odkazom na p.63 nadbytocnost. Dohoda obsahuje odstupne a preplatenie dovolenky splatkami ale bez specifikacie(splatkovy kalendar). Dohoda obsahuje len datum splatnosti do konca roka. Mimochodom, neverim ze firma(a.s.) prezije najblizsie tri mesiace.
V najblizsom vyplatnom termine mi prisla vyplata za siedmy mesiac v predpokladanej vyske. Hned na to dosla vyplatna paska postou a jej obsahom bola mzda za 7. mesiac, preplatena dovolenka a odstupne. Teda na paske som mal vsetko, cca 5 nasobok toho co skutocne prislo na ucet.

Som si vedomy platobnej neschopnosti byvaleho zamestnavatela, ale nemala by vyplatna paska zodpovedat realite resp. tomu co prislo na ucet? On sa so statom vyrovna a ako sa mam branit ja. Ma na to zamestnavatel pravo? Pripadne ake kroky podniknut.
Za Vase odpovede vopred dakujem.
kukučka
14.08.19,20:15
Výplatná páska hovorí o tom, čo si za dané obdobie zarobil a za čo si dostal náhrady /dovolenka, odstupné/. Ďalej nasledujú zrazené odvody a daň, zostane suma k výplate. Na výplatnej páske je tvoj nárok. Z tejto sumy si časť dostal, zvyšnú časť ti zamestnávateľ sľúbil vyplatiť do konca roka, tak si sa s nim dohodol.
veronikasad
15.08.19,05:23
Cista mzda z pasky bude vyplatena v splatkach, tak si sa so zamestnávateľom dohodol. Ak dohoda nebude dodržaná, budes si musieť nároky uplatniť cestou súdu.

Ak mzda nebude vyplatena do konca januára nasl.kal.toka, zamestnavatel je povinný opraviť potvrdenie o zdanitelnej mzde na skutočne vyplstenu sumu.