Michal1000
15.08.19,07:20
Ahojte,neviem ci moja otazka je spravne smerovana, ale chcem zateplit cast domu. Cez 123dopyt som si zadal dopyt,ozvalo sa mi zopar firiem, a jeden podnikatel (zivnostnik) s ktorym som komunikoval cez telefon sa choval seriozne. No chcel vopred zaplatit na ucet za lesenie a material bez toho aby sme sa stretli alebo aby zacal nieco robit. Je to normalne v tejto branži? Dohodol som sa s nim nakoniec tak že dovezie na stavbu lesenie (cca 300m2) a az potom mu dam pozadovanu zalohu.
Dakujem za pripadne upozornenia a rady.
veronikasad
15.08.19,05:40
Bez zmluvy ziadne peniaze neposielaj (cena práce, termin dokončenia, prip.reklamacie nekvalitnej prace)
buchač
15.08.19,05:44
Otázočka :
Ten podnikateľ je z tej istej lokality (+ - pár kilometrov) ako ty ?
Michal1000
15.08.19,06:49
Ja som z TN,on je z Hlohovca
buchač
15.08.19,09:16
Nuž asi takto.
Ak sa podnikateľ nepríde pozrieť na stavbu, nuž čo si o ňom pomyslieť ?
A dať peniaze vopred, len tak na blint ? Ani pomyslenie na takúto činnosť.
sito
15.08.19,09:29
Už mu nedvíhaj, ak? On ti zdvihne tlak. Len tak, len cez telefón, aby ti potom v hlave, ušiach neznel zvon. Peniaze sú preč, uleteli z domu von. :D
marleau
17.08.19,19:01
ja tiež vždy žiadam zálohu na materiál, ale som prvý, ktorý navrhne minimálne jedno až dve osobné stretnutia pred zakázkou
jslancik
18.08.19,15:04
neviem, čo považuješ za "seriózne chovanie" (a aké vyzeralo to neseriózne správanie ostatných)... ako ti mohol vôbec niečo naceniť bez toho, aby to videl? len tak z brucha? to ti príde seriózne? a pýtať zálohu bez akéhokoľvek osobného stretnutia? to pošli rovno mne tie peniaze.

na inom špecializovanom fóre sú skúsenosti s týpkami z podobných dopytových stránok. neviem, či aj nie presne vo veci zateplenia...
Oliwa
19.08.19,06:05
Lešenie má vlastné alebo si ho prenajíma?
Ako určil cenu za lešenie a materiál, keď nevidel dom a nevie, koľko ho bude potrebovať?