lydinka
31.08.06,20:46
Ahojte pordaci, je to viackrát rozoberaná cestná dan, ale takýto prípad som nenašla : podnikateľ zaplatil cestnú daň od 01.01.2006 na celý rok, chcel auto zaradiť do podnikania. Keď mi však teraz doniesol papiere, zistila som, že auto má na lízing avšak jnie na FO podnikateľ, ale ako na súkromnú osobu. Chcela by som vedieť, či mu DU vráti túto uhradenú cestnú daň, keďže auto vôbec neyaradí do podnikania. ďakujem
va1ke
31.08.06,18:57
ked ste zaplatili cestnú daň, tak môže auto používať na podnikateľské účely aj keď auto nemá zaradené do podnikania. bude si uplatňovať cestovné náhrady. 6,20 Sk na km a spotrebu PHM v prepočte podľa technického preukazu.
lydinka
31.08.06,19:09
ked ste zaplatili cestnú daň, tak môže auto používať na podnikateľské účely aj keď auto nemá zaradené do podnikania. bude si uplatňovať cestovné náhrady. 6,20 Sk na km a spotrebu PHM v prepočte podľa technického preukazu.

ďakujem za rýchlu odpoved, takže musí robiť cesťáky, tým pádom má nárok aj na stravné - ja viem, to je už mimo témy. Ale ak by predsa chcel vrátiť tú cestnú daň, tak mu ju Du vrati?
ďakujem
liba2
31.08.06,19:50
ďakujem za rýchlu odpoved, takže musí robiť cesťáky, tým pádom má nárok aj na stravné - ja viem, to je už mimo témy. Ale ak by predsa chcel vrátiť tú cestnú daň, tak mu ju Du vrati?
ďakujemLydinka, teoreticky áno. Treba k tomu urobiť dodatočné DP a vyžiadať daň, prípadne do žiadosti uviesť dôvod.
lydinka
31.08.06,19:55
Lydinka, teoreticky áno. Treba k tomu urobiť dodatočné DP a vyžiadať daň, prípadne do žiadosti uviesť dôvod.

Prepáč, teraz som nepochopila - aké dodatočné DP?
To je cestná daň od 01.01.2006 zaplatená do konca roka
Ďakujem
va1ke
31.08.06,19:58
aj ja si myslím, že DU cestnú daň vráti. treba si však pozrieť aké budú za dodatočné DP penále a zvážiť či sa oplatí tú cestnú daň žiadať spať.
liba2
31.08.06,19:58
Prepáč, teraz som nepochopila - aké dodatočné DP?
To je cestná daň od 01.01.2006 zaplatená do konca roka
ĎakujemPredpokladala som, že ide o nové auto a teda bolo podané DP k DzMV za obdobie od januára 2006. Alebo som to zle pochopila?:)
lydinka
31.08.06,20:05
Predpokladala som, že ide o nové auto a teda bolo podané DP k DzMV za obdobie od januára 2006. Alebo som to zle pochopila?:)

Je to auto. ktoré kúpil na lízing niekedy v r. 2005, ale lízingová zmluva nie je uzavretá na SZČO. Chcel dávať všetko do nákladov, teda aj lízingové splátky aj pHM aj opravy auta a preto si zaplatil na rok 2006 cestnú daň, ale keďže nie je lízingová zmluva uyavretá na podnikateľa, tak si tieto náklady nemôže uplatniť v podnikaní a preto chce vrátiť cestnú daň. Fakt sa v tomto nevyznám, ešte som neúčtovala auto v podnikaní, preto vám ďakujem. :)
va1ke
31.08.06,20:06
no tie výdavky si nevie dávať do nákladov ale však nech si píše cesťáky a tým sa mu tie výdavky vrátia
lydinka
31.08.06,20:21
no tie výdavky si nevie dávať do nákladov ale však nech si píše cesťáky a tým sa mu tie výdavky vrátia

OK, takže vám ďakujem :)