mondes
16.08.19,16:50
Zdravím Vás, idem si k Vám pre radu, resp. Váš názor. Pracujem v jednej firme ako administratívna pracovníčka na živnosť. Robím denne cca. 5-6 hod., podľa potreby. Konateľ mi dnes navrhol, či nechcem popritom vykonávať aj prácu despečerky dopravy. Ide o firmu, ktorá vyrába betón a je potrebné riadiť rozvoz betónu. Môžem túto prácu vykonávať na živnosť? Pýtam sa preto, lebo dispečer vo firme okrem riadenia dopravy aj predáva materiál a betón, takže vystavuje bločky z ERP. A viem, že predávať v inej firme na živnosť nemôžem,(mala by som mať vlastnú pokladňu).
Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.
marjankaj
16.08.19,15:17
ty si budeš kupovať betón a potom s prirážkou ho budeš predávať?
ivka70
16.08.19,15:29
A myslis, ze "praca administrativnej pracovnicky" na zivnost je v sulade so zakonom a nevykazuje ziadne znaky zavislej cinnosti?
mondes
16.08.19,15:58
ivka70 o tomto by sa dalo veľa diskutovať. Napr. aj taká mzdárka vo väčšej firme na živnosť môže vykazovať znaky závislej práce. ...... ale pochopila som, ďakujem.
veronikasad
16.08.19,16:26
Monika, daj od toho ruky prec, to je cista zavisla cinnost. Nehovorim uz o manipulacii s hotovostou, ktora ti nepatrí
kopretinka
16.08.19,16:49
Kandidát na kontrolu z IP
jslancik
16.08.19,17:49
ako aj ostatní kolegovia mám rovnaký názor, že je to buď za 2 alebo bez jednej za 3. s najväčšou pravdepodobnosťou by bol jeden aj druhý prípad prípadnou kontrolou hodnotený ako závislá činnosť. z toho mi vyplýva jedno - ak si trúfaš robiť jedno, tak prečo nie aj druhé? viem, že to nie je štandardná rada, ale je to na tebe. riziko prijímaš tak či tak. a nepredpokladám, že po "zjazdení" tuto kolegami z porady odtiaľ odídeš.
mondes
16.08.19,17:50
Ďakujem Vám. Potrebovala som to počuť aj od iných, lebo tiež som toho názoru, že to nie je správne. .....akurát tiež rozmýšľam o tom, čo píše ivka70. Či tá administratívna pracovníčka na živnosť je ok. ....Ešte raz srdečná vďaka.
mondes
16.08.19,17:55
....a dobre "nepredpokladáte" .... :) kamže by som odchádzala. Šak som sa len pýtala a odpovedali ste mi. Cením si to a vážim si každého "poraďáka". .....a beriem si to k srdcu a dávam od toho ruky preč. :)
marjankaj
16.08.19,18:50
konečne jeden normálny poraďák. Ktorý nepresvedčuje všetkých o svojej pravde. Myslím, že väčšina poraďálov sa snaží radiť čo najzodpovednejšie.