xeva
17.08.19,00:15
Zamestnávateľ ukončil pracovný pomer so zamestancom, ktorý bol v skúšobnej dobe, bez udania dôvodu. Výpoveď mu zaslal poštou s tým, že pracovný pomer skončil dňom 31.7.2019. Zamestnanec list s výpoveďou prevzal dňa 5.augusta, od 1.augusta však už bol PN. Je takýto postup správny, neplatí nejaká lehota pre zamestnávateľa, oznámiť zamestnancovi výpoveď vopred ? Ďakujem za reakcie.
veronikasad
17.08.19,05:34
Trosku mas pomiesane pojmy, v nazve temy aj v texte...

Ide o ukoncenie pracovneho pomeru v skúšobnej dobe, ktore može nastat aj pocas PN. Oznamuje sa zamestnancovi spravidla tri dni vopred, pracovny pomer môže skončiť aj pocas PN.Ak je posielane postou, ucinnost nadobuda až ked sa zamestnávateľovi vrati späť podpisana dorucenka, alebo neprevzaty list.

Rozhodujuci je dátum na peciatke pošty, az týmto dnom ho moze odhlásiť z poisťovní. Ak ho zamestnávateľ odhlásil z poistovni pred doručením oznámenia, ide o neplatne ukončenie pracovného pomeru, ktore môže zamestnanec napadnut cestou sudu.
veronikasad
17.08.19,05:46
Odkedy trval pracovný pomer?
Tweety
17.08.19,07:09
Nie je to výpoveď ale skončenie PP v SD. Ak oznámenie prevzal 5.augusta, (ešte v SD) PP týmto dátumom skončil. Nič na tom nemení ani DPN. V SD je možné skončiť aj počas DPN.
xeva
17.08.19,07:37
Ďakujem za odpovede. Že mám pomiešaé pojmy...súhlasím, venujem sa totiž celkom inej oblasti, ale za vatikánsku menu robím činnosť, ktorá je v oblasti, kde som sa presťahovala, pre mnohých z rôznych príčin nedostupná. A ak som v časovej tiesni, pýtam sa tých, ktorí "vedia" - aj keď by som po nejakom čase a preštudovaní príslušných predpisov svoju otázku formulovala inak, nemám na výber - alebo seba postaviť do svetla, v akom som teraz tu, alebo sklamať osobu, ktorá sa na mňa s otázkou obrátila. Na Slovensku je to už raz tak. Zamestnávateľ vyplakáva v TV, aké je ťažké nájsť zamestnancov a pritom robí politiku a la výpoveď v skúšobnej dobe namiesto výplaty. Takže ešte raz ďakujem.
veronikasad
17.08.19,12:33
xeva, zbytocne sa urazas. Vypoved dana zamestnávateľom a ukoncenie pracovneho pomeru v skusobnej dobe su dva úplne rozdielne spôsoby, pre ktore platia odlisne pravidlá
xeva
17.08.19,14:57
Urážať sa ? to naozaj nie, nezdá sa mi, že by som niečo v tom smere napísala. Zažívam iné situácie, kde ide o veľa, často, bez nadsádzky, o život. Tam by urážlivá povaha veľmi skoro skončila. Prajem všetko dobré.
Katy a R
18.08.19,07:19
Xeva - veď skúšobná doba má svoj účel ! pravidlá sú jasné - zbytočne sa rozčuľuješ. Dojednáva sa práve preto, aby sa na začiatku PP mohol tento vzťah kedykoľvek ukončiť - teda žiadne lehoty ani žiadne dôvody. A podotýkam, že nielen zo strany zamestnávateľa, ale aj zo strany zamestnanca.
A samozrejme - nejde o žiadnu výpoveď (to už by bola iná káva☺)