jarek26
18.08.19,20:49
Dobry vecer
Moja otazka sa tyka toho ci mam alebo nemam uznat uroky z omeskania.v roku 2016 som si zobral uver vo vyske 3500eur.nesplacal som ho a z toho vznikli urokyz omesknaia.v roku 2018 bola suma 4500,kde som sa chcel zo spolocnostou dohodnut na splatkach po 60 eur.ale vyslo by to celkovo 6500 eur na 9roky.ja som s tym nesuhlasil,preroze som si myslel ze ak uznam svoj dlh a budem splacat, tak uroky uz viac nebudu rast.
tohto roku mi prisiel dalsi list uz od inej spolocnosti na uznanie dlhu a urcenie splatok aky chcem ja. a preto sa pytam ci mam ten dlh uznat a ci mi budu rast uroky z omeskania ak zacnem uz platit.
pretoze za ten rok stupli uroky o 1000 eur,a zbytocne,pretoze ja som bol ochotny platit ale nie ze budem platit aj pozicku aj uroky z omeskania a este dalsie uroky po dobu 9 rokov
Dakujem za odpoved
ivka70
19.08.19,06:03
Mas cudne ponatie o uverovom systeme.
Urcite ti neprestanu ist uroky, ked ty sa rozhodnes zrazu zacat splacat - stale si totiz so splatkami v omeskani a zmluvu si podpisal tak, ze maju narok ich ziadat.
A dokonca aj zo zakona by narok bol, aj keby to v zmluve priamo nebolo.

Nemusis uznat svoj dlh a nemusis ho zacat konecne splacat, ale zarucujem ti, ze ked to zacnu vymahat exekucne, pridaju sa ti k dlhu a k urokom este aj exekucne poplatky, potom sa uz len budes cudovat ako ti narastie suma, ktoru budes musiet zaplatit.
Chobot
19.08.19,08:21
Úroky ti budú nabiehať, kým nesplatíš úver. Takisto aj úroky z omeškania, keďže už si v omeškaní. A je jedno, či uznáš dlh alebo nie. Akurát keď uznáš dlh, veriteľ bude ochotný ti urobiť splátkový kalendár na úhradu dlhu. Ak nie, bude dlh splatný celý a vymáhateľný právne.