PetraBar
20.08.19,12:59
Zdravim prosim o radu v tomto pripade...
Slovenska spolocnost, platca DPH prijala fakturu od SZCO z CR neplatcu DPH za sluzby. Ake povinnosti mame? Samozdanuje sa faktura?
Ďakujem
ivka70
20.08.19,13:42
za ake sluzby, kde poskytnute?
PetraBar
20.08.19,14:29
Dá sa povedať že ide o programovanie ( modelu vytvoril model v pc programe)
mondes
20.08.19,22:23
Programovanie - služba § 15/1. Miestom dodania je SK. Podnikateľ z ČR sa mal pred dodaním služby registrovať v ČR. Vám fakturovať bez DPH a podať SV. Vy samozdaníte.
PetraBar
21.08.19,06:51
Dakujem za odpoved, a ked nie je registrovany na DPH aj tak mam samozdanit?
ivka70
21.08.19,07:33
to teba nemusi zaujimat, on ma problem, ak sa neregistroval v CR ako dodavatel elektronickych sluzieb.
Ty samozdanis.
PetraBar
21.08.19,07:38
Dakujem moc, len ma myli to ze nemam jeho IC DPH, nebude vadit ze v kontrolnom vykaze bude 0? Pri samozdaneni budem mat aj narok na odpocet, vsak? Pretoze som citala ze pri sluzbach (od neplatcov) z inych statov mam povinnost odviest DPH a nemam pravo na odpocet ....to ma najviac pomylilo
Mila123
21.08.19,09:31
nemá MOSS registráciu?
PetraBar
21.08.19,09:54
Tak to vobec neviem, ma len ičo a na FA napisane ze je neplatca DPH