lukas__
21.08.19,22:22
Zdravím,
chcel by som sa spýtať aké podmienky je potrebné na Slovensku splniť aby som mohol legálne zarábať za pomoci platformy GooglePlay. Prečítal som množstvo článkov ale nieje mi jasné ako to presne funguje. niektoré uvádzajú limit prímov pod ktorý nieje potrebné nič odvádzať a iné zase naopak uvádzajú že je potrebné sa zaregistrovať ako živnostník už od začiatku. Chcel by som Vás poprosiť o nejaké aktuálne pravidlá. Ďakujem ♥
Onko
21.08.19,21:35
Pravdu majú jedni aj druhí. Keď chceš začať podnikať, tak musíš hneď od začiatku vybaviť živnosť. Avšak nebudeš hneď od začiatku niečo odvádzať, dane a odvody nastupujú až neskôr a závisia od výšky tvojich príjmov.
marjankaj
21.08.19,21:50
No najsamlepšie bude nič nezarábať a nebudeš potom nič odvádzať. A nezáleží, či sa registruješ alebo nie.
Podľa otázky usudzujem, že ti ide iba o to, aby si nič neplatil, či....:---
misoft
22.08.19,15:16
Hmmm.... aplikácie na Google Play a hneď predávať?
Nuž tak ti prajem "veľa úspechov".
Pretože!
Existujú na GP aj podobné aplikácie? Ak áno - je tvoja v niečom inovatívna?
Ak aj sa dostane na GP - preveria ju - prejde cez Google play Protect? Je v tomto smere bezpečná? Nemá "zadné" dvierka?
Zásada u GP je, ak niekto tam dáva do obehu aplikáciu - dáva prvé vydania ZADARMO! Počítaj s tým, že GP ti do aplikácie pridá reklamy! A až keď tvoja aplikácia bude mať väčší počet odberaťeľov, dobrý rating a hodnotenia - potom môžeš ju vylepšiť a až potom za peniaze.
Ak hodíš aplikáciu na GP, pričom podobná (zameraním) tam už bude a bude mať vyššie hodnotenie, bude lepšia a ty svoju prvotinu spoplatníš - tak po pol roku tam už nebude - GP ju jednoducho VYRADÍ.
lukas__
24.08.19,07:24
Dakujem, no ja som myslel či by sa to nedalo nejakú dobu považovať za príležitostný príjem. Lebo neviem ako mi to pojde. Ake príjmy stúpli založili by som živnosť. Ale nevim či by so to dalo za príležotostmý príjem považovať.
lukas__
24.08.19,07:46
Nepísal som že apku budem predávať?....
misoft
24.08.19,08:54
Tak inak.... si si taký istý, že Google Play ti poskytne možnosť predávať appky z ICH serveru?
To akože budeš brať prachy a presmeruješ kupca na GP? Alebo budeš mať vlastný server?
A keď budeš mať, opäť - myslíš že GP ti tie appky poskytne?
Dosť o tom pochybujem.