anina
02.06.04,15:10
Organizacna zlozka ceskej s.r.o. , ktora ma zivnostensky list, ICO, IC DPH : Moze podnikat v SR bez obmedzenia a uctuje sa o nej ako o" klasickej" s.r.o.? Je tam nejaky rozdiel v zdanovani?
blanka
02.06.04,22:27
Pokial viem, organizacna zlozka moze neobmedzene podnikat na nasom uzemi, uctovnictvo ma klasicka ako normalna sro, len co sa tyka vzajomnych vztahov z materskou firmou, uctuje sa to na spojovacom ucte. Uctovnictvo musi byt vedene tu na Slovensku a aj v materskej firme, tj v Cechach.
jessica
03.06.04,11:46
Účtujem org.zložku v SR a je to všetko tak ako samostatná sro. Ako píše blanka na vzájomné prevody so zakladateľom sa používa spojovací účet 395. Zakladateľ robí konsolidovanú účt. závierku.
dandy666
30.05.05,14:31
Účtujem org.zložku v SR a je to všetko tak ako samostatná sro. Ako píše blanka na vzájomné prevody so zakladateľom sa používa spojovací účet 395. Zakladateľ robí konsolidovanú účt. závierku.
Ako je to potom na konci roka, ked 395 by nemala mat pri uzavierani knih zostatok?

diki
matos
18.07.05,20:11
Zdravim,

Prave sa snazim o zalozenie istej formy podnikania v SK so svojimi HU partnermi. Ide o cisto obchodnu spolocnost.

Otazka znie:
Ake vyhody/nevyhody ma zalozenie OZ
Ake vyhody/nevyhody ma zalozenie s.r.o.

Jasne su mi nevyhody v oblasti podielov v OZ, ktore nepripadaju do uvahy.:rolleyes:

Dodnes som bol presvedceny, ze OZ zahranicnej spolocnosti nemoze plnohodnotne obchodovat v SK

Diky za odpoved(e)

Matos von HU