zajko51
23.08.19,09:49
čo sa s ňou môže vo výchove podniknúť je to vlčiak pracovná línia.Kolkokrát jej mám cez den dať jedlo? Je to akčné šteňa. Ďakujem za odpoveď. Budem rada, keď sa zapojíte do dikusie.
truch
23.08.19,08:03
Šteňaťu dennú dávku jedla rozdeliť na 2x, dávať ráno a večer a od pol roka môžete začať s výcvikom
kopretinka
23.08.19,08:43
Do diskusie sa zapojiť nedá,keďže si to dal ako otázku,a nie diskusiu.
zajko51
23.08.19,08:51
Tú malú mám druhy deń, ano stravovanie 2x denne to povedal aj jej bývalý majiteľ,len ona je taká akčná, preto sa pýtam či určité veci už nemám riesiť. Ona si už pootvára dvere. Mala som túto rasu a tiež sme dlho otáľali s výchovou až nam prerástol. Preto túto krásavicu chcem v urč, veciach už riešiť,aby som nedopadla ako pri ňom.
ivka70
23.08.19,08:53
zajko51
23.08.19,09:24
Čítať knihu a dostať rady je veľky rozdiel, knihu mám doma a viac, nedávno mi odišla NO 12 ročná, len som trochu zabudla po toľkých rokoch ako s malým. To je všetko. Ďakujem
alaya1
23.08.19,11:01
Ak si kupoval cistokrvne stena urcite si dostal odporucania a odpovede od chovatela. Ak nie navstiv stranku Dog forum.
korela
23.08.19,11:06
Súhlasím, knižné rady nestačia, skúsenosti sú na nezaplatenie. Prvého psa sme mali z podobnej chovnej stanice, riadili sme sa príručkou špeciálne pre NO. Nebol bytový, všetko bolo v poriadku až na to, že nebol cvičený na štekot, v knihe sa doslova uvádzalo, že mu v tomto bolo teba nechať voľnosť. Na toto by som dnes dávala asi najväčší pozor, cez deň sa držal, ale v noci rušil všetkých naokolo. Vtedy už bolo neskoro ho v tomto smere prevychovať.
Tiež gény urobia svoje, za slobodna som mala toto plemeno doma, išlo tiež o psa, to bol dobrák od kosti, dorozumievali sme sa telepaticky, nikomu by neublížil, tento druhý bol drsný odroň, pri deťoch som mu nemohla veriť, po príchode prvého musel z domu v piatich rokoch preč. Prejavili o neho záujem zo Zväzarmu, tam bol v dobrých rukách.
korela
23.08.19,11:13
Pol roka, možno i viac bol iba na surovej strave, mäsko, vajíčko, na sacharidy si už nespomínam. 2x denne.
zajko51
23.08.19,12:44
áno súhlasím tiež sme prvého psa NO línia pracovná museli predať,druha bolo zlato neviem či takú niekedy budem mať, toto šteniatko mi ho pripomína,preto chcem začat urč. veci hneď napr.púšťanie zúbkov.
alaya1
23.08.19,13:52
Korela a vitaminy nic?
Terezia13
24.08.19,19:44
všetky šteniatka - ak sú zdravé - sú akčné, ak nie, niečo nie je dobre, nezáleží na tom, že je "pracovná línia", dôležité je, čo šteniatko väčšieho vzrastu potrebuje, zdá sa mi, že nemáte žiadne skúsenosti, preto odporúčam veľa informácií na internete, konzultácie s veterinárom, trochu sa spoľahnúť na intuíciu, byť v kontakte s chovateľom ale aj s chovateľmi v bližšom okolí, kúpiť si odbornú literatúru a mať na pamäti - každé šteniatko je iné
niečo na začiatok je aj tu
https://pethome.sk/sk/blog/post/stena-najlepsie-rady-od-veterinara