kraki
26.08.19,20:14
Dobrý deň.Prosím o radu prípadne o názor v tejto veci. Som majiteľom pozemku v areáli PD. Na vedľajšom (ale aj z veľkej časti na mojom) pozemku má PD postavené budovy ku ktorým je momentálne výhradný prístup cez môj pozemok. PD susediace garáže a halu na mojom pozemku veselo prenajíma tretím osobám z prístupom cez môj pozemok.Samozrejme o nejakej náhrade nemôže byť ani reč. O arogantnom prístupe netreba ani hovoriť ...
Pokúšal som sa s nimi dohodnúť ale je to buď len ignorancia alebo samé
námietky. Najal som si aj právnika ale už to trvá viac ako dva roky a v podstate sa nič nezmenilo - samé námietky,absurdné protinávrhy,obštrukcie,dohodnuté termíny stretnutí ktoré sa nikdy neuskutočnili a tak stále dokola.A ja len platím a platím..... Tým nechcem povedať že právnik nič nerobí ale skôr mám pocit že je to hra zo strany PD kto dlhšie vydrží keďže oni majú svojho právnika....
A tak ma napadlo (v zúfalstve z tohto stavu) že si svoj pozemok jednoducho oplotím a tým pádom znemožním prístup do budov.Len mám obavu aby som nakoniec nebol žalovaný ja lebo v tomto štáte je fakt tuším možné všetko.
A ešte aby som nezabudol vstupy do objektov sú síce z môjho pozemku ale v prípade potreby by sa dali zrealizovať aj z druhej strany budov len by bolo treba stavebné úpravy ale možnosť tam je.
Ďakujem všetkým ktorý sa zapoja a ponúknu realizovateľné riešenie tejto situácie.
Chobot
27.08.19,06:30
Neber to v zlom, ale ak chceš relevantný právny názor, tak ho nehľadaj na porade. Za rady, ktoré tu dostaneš, nikto nezodpovedá. Ak ti poradíme zle, ty budeš znášať dôsledky. Toto je skôr diskusné fórum, ako právna poradňa.

Tu ti jeden poradí, že oploť, ďalší dvaja, že nemôžeš oplotiť. Navyše, my nepoznáme všetky okolnosti a skutočnosti, takže relevantne z pár viet ti nevieme poradiť.

Tým nechcem povedať, že sa tu nemáš pýtať, len sa nemôžeš na 100% spoľahnúť na to, čo ti poradia, alebo tu môžu odznieť rôzne názory či komentáre.
misoft
27.08.19,15:07
Chobot už napísal... my naozaj nevieme, ako to máš s PD právne ošetrené. Nevieme, aké máš uzavreté zmluvy, aké sú VB na pozemok, ako je právne podchytené prenajímanie tretím subjektom.
Právnik by ti lepšie poradil (ak si priplatíš :D).
kraki
27.08.19,16:19
Ďakujem za reakciu. Asi som to na zaciatku neformuloval upne štastne. Editujem. A tiež je mi jasne ze sa tu prezentuju sukromne nazory ktore sa mozu diamezralne odlisovat. Ale zaujima ma ako by sa iní zachovali v mojej situacii.
kraki
27.08.19,16:34
Z PD nemam nijaky zmluvny vztah. Prenajimaju to na drzaka smelo aj bez mojho suhlasu tak ako to prenajimali ked som este mal s nimi zmluvny vztah ktory som mimochodom ukoncil v stanovenej lehote a zakonnym sposobom. A ludia ktori si tie priestory prenajimaju argumentuju tym ze ved oni maju cistu zmluvu z PD a naz vztah nieje ich vec. Mam im napchat zapalky do zamkov? (samozrejme to nemyslim vazne)
marjankaj
27.08.19,16:49
A toho právnika máš načo? Vymáha alimenty alebo čo?
Chobot
27.08.19,19:32
Mozno by stálo za pokus objednať 5ton štrku a vysypať to na tú prístupovú cestu.
misoft
28.08.19,17:59
kraki: a to taký mäkký?
Žiadna zmluva? OK! Daj sa vymerať svoju pareclu, zabetonuj oceľové stĺpiky, natiahni pletivo. Budú pindať? Nech pindajú! Zavolajú policajtov? Nech zavolajú - ty máš lajstro, že je to TVOJE, oni nemajú NIČ. A navyše - podať na nich TO pre neoprávnené užívanie cudzieho pozemku + započítať nájomné, ktoré ti nevyplatili, pretože ani zmluvu nemali.
Tým oným.... cez súd - vypratanie pozemku. Nemajú s tebou zmluvu (len s PD, ale to nemá s tebou žiadnu zmluvu - zarába na tebe bez právneho podkladu). Bude to stáť prachy, ale keď náhodou vyhráš - ajajaj... zaplačú, keď budú platiť, alebo zaplačú, keď im exekútor všetko zavrie.