Hans1168
29.08.19,14:14
Dobrý deň,

Viete mi prosím poradiť ako správne vystaviť faktúru za služby (grafické práce - logo) do Českej republiky? Som neplatca DPH, ale registrovaný podľa § 7a a klient z Čiech je neplatca DPH.
Vystavím FA s DPH alebo bez DPH a prenesiem daňovú povinnosť na klienta?

Ďakujem.
mondes
30.08.19,07:23
Ak už ste registrovaný podľa § 7a, tak faktúrujete bez DPH s prenosom DP. Dodanie služby je potrebné uviesť aj v súhrnnom výkaze. Klient z Čiech je povinný sa pred nadobudnutím služby taktiež registrovať a prijaté služby zdaniť v ČR.
Hans1168
30.08.19,16:05
Ďakujem!