Hewlett
29.08.19,16:00
Zdravim. Koncom dalsieho mesiaca mi konci pracovna zmluva na dob urcitu.
Zamestnavatel nespominal nic o tom ci mi ju bude chciet predlzit a ani ja som sa ho nato nepytal kedze v danej praci uz nechcem pokracovat.

Zaujima ma ci musim o tom vopred informovat zamestnavatela a ci k tomu budem musiet pidpisovat nejake dokumenty. Alebo proste danym dnom ktory je na zmluve vsetko padlo a mozem si ist po svojich?

Dakujem
avalik
29.08.19,14:41
skoncis v dohodnuty den, ak mas prevzate nejake pomocky alebo majetok firmy, informuj sa kedy ich mas odovzdat
veronikasad
29.08.19,14:51
Pracovny pomer na dobu urcitu konci dnom dohodnutym v pracovnej zmluve. Okrem vratenia pracovnych pomocok treba ist na personalne a mzdové oddelenie podpísať ukoncenie uplatňovania nczd vo Vyhlaseni, prevziať si zapoctovy list a ak bude mat firma hotovu výplatu aj Potvrdenie o zdanitelnych príjmoch a evidencny list doch.poistenia.
Martin Biskupič
02.09.19,13:18
Pokiaľ zamestnávateľ reálne Vás zamestnal iba na určitú dobu a je zrejmé, že Vás už zamestnávať nechce, tak pracovný pomer skončí. Niekedy zamestnávatelia dávajú dobu určitú z iných dôvodov (napr. si nechávajú zadné dvierka) a opakovane dobu určitú predlžujú.

V prípade, ak by si neuvedomil, že Vám doba už uplynula ale napriek tomu naďalej chodíte do zamestnania a práca Vám je riadne prideľovaná, automaticky sa zmluva predlžuje na neurčitú dobu.

V určitých prípadoch nie je vhodné pripomínať sa :)


Zákonník práce § 71

Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

(3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.
vicktor
03.09.19,05:44
Odpovede a rady tu uz su, len upozornim - "treba ist na personalne a mzdove..." - asi by bolo dobre vopred zistit ci tam niekto bude aby papierovacky vybavil.