L123
02.09.19,12:07
Prišiel nám exekučný príkaz (prednostná pohľadávka)
Jedná sa o výživné.
Máme v exekučnom príkaze rozpísané, že bežné výživné vo výške 70eur do roku 2014, a od 2014 naďalej bežné výživné vo výške 100 EUr mesačné voči oprávnenému XXX narodnený 02/1998.

Je tam rozpísané že návrh na vymoženie:
pohľadávky - 284 eur
- bežné výživné 70EUR, potom na základe zvýšenia 100 EUR mesačne od 2014,
- trovy 26 EUR.

Exekučný príkaz na vykonanie exekúcie:
- zameškané výživné k 25.08.2019 1.497 EUR.
- predbežné trovy exekúcie 1.973,71 EUR.

Otázky:
- Zatiaľ si do zrážok nahodíme len sumu na zrazenie z 2/3 vo výške 3.470,71?
- ak náhodou niekto viete uvádza sa to v olympe osobitne že zaevidujeme dlžné výživné 1.497 ako výživné a predbežne trovy akoby druhú prednostnú zrážku 1,973?
- v olympe si označím že plnoleté alebo neplnoleté dieťa, kedže výživné sa zameškalo ešte ked nemal 18 alebo ako to prebieha?
- treba si zaevidovať aj dáke bežné výživné? alebo nato by prišiel osobitný papier alebo ako to funguje?

Ďakujem....:)
Pekný deň
Zuzanka_ba
07.09.19,09:08
- Zatiaľ si do zrážok nahodíme len sumu na zrazenie z 2/3 vo výške 3.470,71?
Áno
- ak náhodou niekto viete uvádza sa to v olympe osobitne že zaevidujeme dlžné výživné 1.497 ako výživné a predbežne trovy akoby druhú prednostnú zrážku 1,973?
Neviem
- v olympe si označím že plnoleté alebo neplnoleté dieťa, kedže výživné sa zameškalo ešte ked nemal 18 alebo ako to prebieha?
Ja by som oznacila vyzivne pre malolete dieta, nakolko to vyzivne ktore dlzi je uz zameskane vyzivne pre malolete dieta (mal ho zaplatit v case ked dieta bolo malolete). Samozrejme ak by si poslali prikaz aj na bezne vyzivne, to uz by bolo pre plnolete dieta

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2006/268/20160101
§ 2
Ak ide o výživné pre maloleté dieťa, základná suma podľa osobitného predpisu,2a) z ktorej sa vypočíta základná suma, ktorú povinnému nemožno zraziť z mesačnej mzdy, je 60 % zo životného minima na plnoletú fyzickú osobu2) platného v mesiaci, za ktorý sa vykonávajú zrážky; toto ustanovenie sa použije aj vtedy, ak je povinným osoba podľa § 2a.

- treba si zaevidovať aj dáke bežné výživné? alebo nato by prišiel osobitný papier alebo ako to funguje?
Ak nepisu v exekucnom prikaze ze mas zrazat aj bezne vyzivne, tak k vymahaniu bezneho vyzivneho nepristupili. Ak mas pochybnosti, zavolaj exekutorovi a prever.