Eva Farkasová
02.09.06,11:24
Prosím neviete ako je to s bezpečnostným technikom v organizácii? Počula som, že by ho mala mať každá organizácia na PZ. My máme iba požiarneho technika a to na DoVP. Ďakujem za radu.
Danila
02.09.06,09:28
Aj požiarneho technika aj bezpečnostného technika, pokiaľ nemáte v práci takú funkciu zriadenú. Tiež stačí na DoVP, alebo majú zvyčajne živnosť. Zodpovednosti aj práce majú dostatok. Takže čím skôr tým lepšie.
Eva Farkasová
02.09.06,09:33
Včera som hovorila s kolegyňou z príspevkovej org, tak chceli zobrať BT na DOVP, ale ten im tvrdil, že podľa nového zákona ho musia vziať iba na PZ, v prípade, že nemá živnosť. Je to starobný dôchodca. Ale neviem podľa akého zákona?
Paula
02.09.06,09:35
Mali sme mnoho rokov na DOVP, v tomto roku sme už prijali na skrátený úväzok ( 8 hodín mesačne) dôchodcu. Nechceli sme už ťahať "opakujúcu sa činnosť" a dôchodca si prilepší :)
Eva Farkasová
02.09.06,09:42
Takže neviete o takej povinnosti zo zákona? Lebo ja som nič také nenašla. Takže je to na voľbe organizácie. Jednoducho nestačí, ak nám príde urobiť živnostník 2x do roka prednášku a my mu zaplatíme faktúru?
Paula
02.09.06,09:57
Jednoducho nestačí, ak nám príde urobiť živnostník 2x do roka prednášku a my mu zaplatíme faktúru?

Nie som v tomto smere odborník, ale nestačí ....na základe prednášky sa síce zamestnanci dozvedia, ako sa majú na pracovisku správať, aby neprišli k úrazu, nespôsobili požiar a kade majú utekať, keď už požiar vznikne (a podpíšu, že boli školení a varovaní)......oprávnený technik ale preberá na seba zodpovednosť aj za bezpečný stav pracoviska, bezpečnú prevádzku prístrojov, strojov, has. prístrojov....atp.....viem, že som to napísala priveľmi jednoducho, inak neviem ;) Ak už bude faktúrovať, je potrebné aj všetku svoju činnosť dokumentovať.
Eva Farkasová
02.09.06,10:04
Ďakujem Vám kočky za drahocenné rady a prajem príjemný slnečný víkend.
willma
02.09.06,10:37
Treba mrknúť aj Zákon 124/2006, ktorý nahradil pôvodný Zákon o BOZP
Blume
18.03.11,09:30
Povinnosti zamestnávateľa v oblasti BOZP sú dané zákonom NR SR č. 124/2006 Z.z., preto doporučujem preštudovať predtým ako umiestnite nejakú nezmyselnú informáciu na fóre o tom, že BT alebo ABT preberá zodpovednosť za BOZP u zamestnávateľa.;)
willma
18.03.11,10:27
Povinnosti zamestnávateľa v oblasti BOZP sú dané zákonom NR SR č. 124/2006 Z.z., .;) zbytočne reaguješ na tému starú skoro 5 rokov.