vanessa2
05.09.19,09:41
Dobrý den môžme dať dodatkovu dovolenku zamestnancovi ked si zvyšuje kvalifikaciu ktorú nutne potrebuje pri vykone svojej profesie? Uzavrieme s ním dodatok alebo formou interneho predpisu firmy mu poskytneme dovolenku
ivka70
05.09.19,09:46
Nie, nemozete dat dodatkovu dovolenku len jednemu zamestnancovi.
Na to by ste museli mat interny predpis a dat ju kazdemu, ktory bude splnat podmienky naroku.

Zamestnacovi ale mozete dat volno na studium alebo ne platene volno podla ZP, na tom sa mozete dohodnut.

zze/2001-311/155

alebo

zze/2001-311/141/3/c
Tweety
05.09.19,09:47
Nerieši sa to dodatkovou dovolenkou ale postupuje sa podľa §140.