ikovacikova
05.09.19,12:40
Mám turbokotol, nie kondenzačný, ešte obyčajný. Do prevádzky mi ho spustil plynár-revizák, potvrdil mi knižku od kotla a pravidelne každý rok mi to potvrdzoval. Robila som rekonštrukciu strechy a prístavbu zádveria. Kotol sme presunuli na stenu v zádverí, nakoľko pôvodnú stenu sme zbúrali. Teraz idem kolaudovať a musím dať robiť revíziu kotla a turbo komína, ktorý je z bočnej steny vystrčný von? Takže nie klasický komín. Ďakujem
Chobot
05.09.19,11:26
Ak stavebný úrad požaduje revíziu ku kolaudácii, tak to musíš urobiť. Ak to nepýtajú, tak revíziu nedávaj robiť. Nerozumiem, v čom je problém?
ikovacikova
05.09.19,11:39
Práveže to nie je jednoznačné, či revíziu mám robiť, alebo nie. Do bodu 3) mi napísali: doklady o výsledkoch predpísaných skúšok v prípade ich realizácie a zobytnení podkrovných priestorov (revízne správy o odborných prehliadkach a skúškach, elektroinštalácie, plynoinštalácie, tlakové skúšky ZT, ÚK, spustnie kotla do prevádzky, potvrdenie o preskúšaní komína, súhlas obce so sputestením malého zdroja znečistenia ovzdušia).
Podkrovia nemám zobytnené. V projekte je písané, predpoklad budúceho bývania.
vicktor
05.09.19,12:04
Ved ked to nie je jednoznacne, opytaj sa na stavebnom urade na podmienky ku kolaudacnemu konaniu. Tu to nikto lepsie nevieme.
Presun kotla na ine miesto bolo v projekte a stavebnom povoleni?
ikovacikova
05.09.19,12:10
nie nebolo
Chobot
05.09.19,12:57
Tak to nedaj urobiť. A keď to budú dodatočne pýtať, tak to necháš spraviť a doložíš to. Však logika, ta ňe?
ikovacikova
05.09.19,13:38
Jasne. Dakujem
vicktor
05.09.19,14:28
ikovacikova: "nie nebolo"
Bude zalezat na tom aky dosledny alebo nevidomy / lahostajny kolaudacny pracovnik pride.