babka - ježibabka
06.09.19,01:42
Viem, že je pokročilá doba na debatu. Čo mám urobiť, keď mi asi hodinu vyštekuje Puntík. Až taká pasia aj pre susedov. V prvom rade som myslela, že je vonku ježko. Vyšla som teraz von a pes sa dobýja za bránu. Keďže, hoci mám dve kamery, som sa bála vyjsť o takomto čase von, aby ma niekto neovalil, zistila som cez okno, že je tam cudzí pes. Ako ho mám vyhnať? To mám do rána spolu so susedmi počúvať ako mi Punťo po cudzom psovi huláka? Aj keď teraz viem, že je to pes a nie zlodej, za bránu sa bojím ísť. Chodievala ku mne kamarátka so psom, volala som jej aj v takúto nevhodnú dobu. Jej pes je doma.
korela
06.09.19,08:22
Ja nášho v takom prípade pochválim za stráženie, stiahnem späť dnu, stačí do predsiene pre tých, ktorí majú tzv. dvorových psov práve preto, aby nerušil v noci ostatných susedov. Lebo štekot by nemal konca-kraja rovnako ako pri ježkovi a pod.
Občas sa takýto noční psí tuláci vyskytujú.
Alebo im hodiť niečo pod, pohnú sa o dom ďalej.:-)
Niekto by možno zavolal aj na svoj policajný okrsok, či by mohli pomôcť.
Ako to skončilo, upokojila sa situácia?
babka - ježibabka
06.09.19,08:48
Ja mám Puntíka iba na stráženie, takže vo vnútri dlho nevydrží. A štekal aj napriek tomu, lebo cítil, že votrelec je vonku. Po asi pol hodine som to vyriešila pre psa dosť zlým spôsobom, nebudem písať ako, lebo od milovníkov psov by som si zaslúžila nepekné hodnotenie, možno aj pokutu za týranie cudzích zvierat, ale potrebujem aj spať. A susedia, čo idú do práce a deti do školy nepotrebujú v noci počúvať štekot môjho psa.