SYLVI65
07.09.19,12:25
Dobrý deň firma nakupuje stravné lístky v hodnote 4,8 eur ktoré dáva zamestnancovi ale mu ich nezráža vo výplate. Mám nakupené 90 ks napríklad straveniek na tri mesiace ktoré sa každý mesiac daju zamestnancovi. Kedže firma ich nezráža vo výplate zamestnancovi môžem dať 55 percent z hodnoty stravných lístkov na účet 527/213? bude to uznaný výdavok firmy aj napriek tomu,že zamestnancovi sa nič nezráža?dakujem
Mila123
07.09.19,18:40
samozrejme, že áno, dokonca môžeš dať do nákladov až výšku max. hodnoty zo SL vo výške 5,10, môžeš rozpúšťať aj SF a zostatok účtovať ako nedaňový výdavok.....
a zamestnanci nemajú žiaden zdaniteľný príjem, platí tu § 5, ods.7 pís.,b Zákona o dani z príjmov, č. 595/2003 Z.z.
Tweety
07.09.19,20:17
Môžeš. Pozri §152 ZP.
Nini44
13.09.19,08:03
A keď nakupujem listky 4,50 môžem dať 55% zo sumy 4,50 ako DV alebo môžem uplatniť až 55% zo sumy 5,10? Či vždy len zo sumy skutočnej hodnoty lístka?
Tweety
13.09.19,08:19
Ćítaj s porozumením, v odpovedi to je uvedené. pozri §152.