babicka1
09.09.19,18:12
ako odinštalujem eset ked som ho už odinštalovala ale toto tam zostalo
PotPalo
09.09.19,16:57
Kde to ostalo? Podľa toho idiotského Windowsu 10 to nieje poznať, malo by to písať úplnú cestu k súboru ako kedysi. Je to v stiahnutých súboroch? Alebo v Program Files (pokiaľ to teda ešte nejaké má)? Toto je iba odinštalátor, a pokiaľ je to už odinštalované, jednoducho to zmaž.
bodliak
09.09.19,16:58
Inštalačný balíček a uninstaller jednoducho vymazať.
babicka1
09.09.19,17:02
nedá sa to zmazaz
misoft
09.09.19,17:07
Nezmaže. Samoobranný mechanizmus Esetu. Na toto sa používa Eset Remover Tool
http://support.eset.com/kb146/

Teraz som videl obrázok.... v Safe Mode sa to bude dať odstrániť. Vtedy sa nenačítavajú aplikácie, ktoré nie sú súčasťou Windows.
misoft
09.09.19,17:09
Presnejšie použiť ich nástroj na odstránenie AV programu http://support.eset.com/kb146/ - majú totiž "samoobranné mechanizmy", ktoré nedovolia úplne AV program odstrániť.
PotPalo
09.09.19,17:41
Kde zmizol ten obrázok? Pokiaľ je to už odinštalované, tak ten odinštalátor sa zrejme odstráni aj sám, buď po reštarte, alebo za niekoľko dní. Zrejme je medzi dočasnými súbormi.
PotPalo
09.09.19,17:42
Že sa vám tu do toho pletiem, ale uninstaller je predsa práve ten odinštalátor. To treba odinštalátor aj na odinštalátor?
danno177
09.09.19,18:00
To čo Vám tam ostalo je iba stiahnutý súbor, ak ste to odinstallovali tak to tam už nemáte, podľa toho screenu ukazujete stiahnuté súbory ktoré sa Vám ukladajú do zložky Stiahnuté súbory.
Nandrolon
10.09.19,05:05
Je tam ponuka "otvoriť umiestnenie súboru".
bodliak
10.09.19,06:25
.
Misoft, a pozrel si sa na screenshot ?
3x inštalátor rôznej versie AV a 3x ten istý uninstaller.
V poslednom čase triafaš vedľa.
Nandrolon
10.09.19,07:22
Eset treba odstraňovať ako vírus a nie ako klasický antivírus.
Tiež som dával dokopy jeden PC, kde bol eset a mal zaheslovaný prístup, od ktorého som heslo samozrejme nemal. Preto píšem, že treba k nemu pristupovať ako k vírusu, čo sa týka odstraňovania. Vidím, že aj sám eset má aplikáciu na vlastné odstránenie, dobrá komédia :-)))))))))))))))))))
babicka1
25.09.19,12:54
ale nedá sa mi to nijako odinštalovat ked zapnem počitač vždy sa objaví eset ked som ho chcela znovu nainštalovat tak ma nepustilo dalej len že mám nainštalovaný najnovší antivírus a nejde ani inštalovat ani odinštalovat lebo ho nikde nevidím ked chcem odinštalovat len sa mi všade pletie
PotPalo
25.09.19,13:11
tak to je problém. Niekedy to nastane pri použití obnovia systému - záznamy o programoch sa obnovia do stavu keď ešte neboli nainštalované, ale samotné programy ostanú.

Inak k tomu esetu. Ako som sa dozvedel, treba ho odinštalovať na dva krát. Prvý krát z ovládacieho panelu (alebo isť do Program files kde je nainštalovaný a tam spustiť setup alebo install alebo uninstall alebo čo tam vlastne má), a keď sa takto odinštaluje a tvári sa to že už je preč, potom tým stiahnutým uninstall ešte odstrániť smeti ktoré po ňom ostali v systéme.
babicka1
25.09.19,18:34
dakujem skusim to