Ester plus
10.09.19,10:01
Firma má auto zaradené v majetku. Na tomto aute ešte pred registráciou vykonala opravy - bločky zo servisu s DPH a nakúpila náhrade diely do auta taktiež na bločky s DPH. Je možné z týchto dokladov uplatniť odpočet dph pri registácii za plátcu dph?
Tweety
10.09.19,10:03
Je. Pozri §55.
Mila123
10.09.19,10:05
DPH sa dá uplatniť iba zo zásob a z neodpísaného majetku majetku , teda ak to bola oprava nepôjde to
Ester plus
10.09.19,10:10
Tweety, dostala som dve rozdielne odpovede ale ja si tiež myslím že podľa prvej vety § 55 sa to týka aj služieb.
Tweety
10.09.19,10:13
Áno, tak ako je to tam v podmienkach.