tomtr
11.09.19,18:51
Chcem vedieť či mi môže agentúra Index Nošlus ( resp. či to aj reálne uplatňuje) postrhávať všetky možné poplatky, tak že im ešte budem dlhovať napr. aj 100 € ak prácu opustím po pár dňoch.Vraj tu musím zotrvať aspoň mesiac. Prosím o radu, nemienim nikomu robiť otroka.
tomtr
11.09.19,17:17
a ked im poviem, že z rodinných dôvodov som náhle musel skončiť? Myslíš, že si to uplatnia? Ja vrátim všetky veci, zámok, klúče, ale príde mi to nezmysel napr zamestanec súhlasí s vykonaním mesačnej zrážky zo mzdy vo výške 1,70 € za noc ako polatok mestu za ubytovanie
dmc
11.09.19,19:13
Čítaj zmluvu ktorú si podpísal. Tam nájdeš odpoveď.
tomtr
11.09.19,20:43
teraz už nič nezmením. Pýtam sa na rady, je to napísané nejasne. Zoberme si skúšobnú dobu 3 mesiace v nej mám právo ukončiť pracovný pomer preto aj toto vylučuje v zmluve. Jedna vec je zrážka zo mzdy ak nevrátim kľúče a podobne. To im nechám. Druhá vec citujem: zamestnanec súhlasí s vykonaním mesačnej zrážky zo mzdy vo výške 1,70 € za noc ako polatok mestu za ubytovanie
Wtf však ja tam už nebudem tak z akého dôvodu niečo platiť mestu?
veronikasad
11.09.19,21:07
Firma ti zabezpečila ubytovanie ? Ak ano, kde bývaš ?
tomtr
11.09.19,21:10
na ubytovni, to čo sa píšem v zmluve sa vylučuje lebo ak platí skúšobná doba, mám právo kedykoľvek ukončiť pracovný pomer, ale nechápem akú škodu spôsobím mestu a agentúre ked jednoducho skončím
ďalší bod:zamestnanec súhlasí s vykonaním zrážky zo mzdy za ubytovanie v prípade nesplnenia podmienok...
veronikasad
11.09.19,21:11
Žiadnu škodu nespôsobíš, je to daň z ubytovania, ktorú tvoj zamestnávatel musí odviesť mestu a platí ju zamestnanec za každý deň prenocovania. Nie je to žiadna pokuta, ak by si vo firme zostal, platil by si ju stále. Čítaj pozorne tú zmluvu.
tomtr
11.09.19,21:25
v pohode ja to však chápem, tak že pokiaľ som zamestnancom 6 dní a pomer ukončím tak mi zrazia poplatok za celý mesiac
tomtr
11.09.19,21:31
+ ešte môžem cvakať za ubytovanie že som náhle skončil
tomtr
12.09.19,09:32
doplnil som hore
veronikasad
12.09.19,12:48
prečítal si si tú dohodu o zrážkach zo mzdy predtým ako si ju podpísal, alebo ti pri podpise zaviazali oči ?