magica237
03.09.06,11:00
Dobry den, prosim poradte. Som zivnostnik a vstupila som do TPP. Zivnost mi ostava. Som povinna nahlasit zmeny na socialnej a zdravotnej poistovni ja, alebo zamestnavatel? Vzhladom k tomu, ze si zivnost ponechavam, neprestavam platit odvody.
Melnick
03.09.06,09:07
Dobry den, prosim poradte. Som zivnostnik a vstupila som do TPP. Zivnost mi ostava. Som povinna nahlasit zmeny na socialnej a zdravotnej poistovni ja, alebo zamestnavatel? Vzhladom k tomu, ze si zivnost ponechavam, neprestavam platit odvody.
Zamestnávateľ je povinný minimálne 1 deň pred nástupom do PP, prihlásiť Ťa do SP a do 8 dní do ZP.
eop
04.09.06,13:01
Zamestnávateľ je povinný minimálne 1 deň pred nástupom do PP, prihlásiť Ťa do SP a do 8 dní do ZP.

Ahoj, prosím Ťa, vieš ma naviesť na nejaký zákon, kde bola zmena, že prihlášky do SP majú byť 1deň pred nástupom a odhláška 1deň po ukončení. Táto problematika je mi jasná, ale jeden klient mi neverí :mad: a potrebujem presne nájsť §, aby som mu to môhla dokázať. Ďakujem. ;)
Paula
04.09.06,13:14
Stiahnuté zo stránky SP:

Povinnosti

prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca
prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia
zamestnanca na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch,
zamestnanca na účely úrazového poistenia a na účely osobitného predpisu (zákon č. 82/2005 Z. z. o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov) pred vznikom pracovnoprávneho vzťahu najneskôr pred začatím výkonu práce, odhlásiť zamestnanca z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia najneskôr v deň nasledujúci po skončení pracovnoprávneho vzťahu, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak pracovnoprávny vzťah podľa osobitného predpisu (zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov) nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch
oznámiť pobočke prerušenie nemocenského poistenia, dôchodkového poistenia a poistenia v nezamestnanosti zamestnanca do ôsmich dní od tohto prerušenia
oznámiť pobočke začiatok a skončenie čerpania materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky zamestnancom do ôsmich dní od začiatku čerpania a do ôsmich dni od skončenia čerpania materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky
predkladať pobočke výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie za príslušný kalendárny mesiac v lehote splatnosti ním odvádzaného poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie v členení na jednotlivých zamestnancov a na nemocenské poistenie, starobné poistenie a starobné dôchodkové sporenie, invalidné poistenie, úrazové poistenie, garančné poistenie, poistenie v nezamestnanosti a rezervný fond solidarity a predkladať na výzvu organizačnej zložky Sociálnej poisťovne podklady na zistenie správnej sumy poistného a príspevku na starobné dôchodkové sporenie
poskytovať organizačným zložkám Sociálnej poisťovne súčinnosť pri vykonávaní sociálneho poistenia a starobného dôchodkového sporenia bezplatne
oznámiť pobočke zmenu svojho názvu, sídla a dňa určeného na výplatu príjmov, ktoré sú vymeriavacím základom zamestnanca, do ôsmich dní od tejto zmeny
viesť o svojich zamestnancoch evidenciu na účely sociálneho poistenia a predložiť túto evidenciu pobočke Sociálnej poisťovne do troch dní od uplatnenia nároku na dôchodkovú dávku, alebo od skončenia pracovného pomeru alebo iného právneho vzťahu k zamestnávateľovi (pozri nižšie Evidenciu zamestnávateľa na účely sociálneho poistenia a starobného dôchodkového sporenia)
plniť povinnosti v súvislosti s vysielaním zamestnancov do iných členských štátov EÚ, štátov EHP a Švajčiarska (pozri Poistenie a zárobková činnosť v EÚ (http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1561&lang=sk) - Postup pri vyslaní)
eop
04.09.06,13:17
Stiahnuté zo stránky SP....


:D :D :D Ďakujeeeeeeeem, moc si mi pomohla.:p
uzivatel2
05.09.06,08:52
Ahoj, prosím Ťa, vieš ma naviesť na nejaký zákon, kde bola zmena, že prihlášky do SP majú byť 1deň pred nástupom a odhláška 1deň po ukončení. Táto problematika je mi jasná, ale jeden klient mi neverí :mad: a potrebujem presne nájsť §, aby som mu to môhla dokázať. Ďakujem. ;)
Je to §231 zákona 461/2003 Z.z. v znení zákona 310/2006 Z.z. o sociálnom poistení
tinka111
06.09.06,08:06
Prosim Vas ze je to stale tak ze sa musi novy PP nahlasit do SP najneskor den pred nastupom??? Bola som si tym 100 % ista ale prave ma presviedcaju o nejakych 7 dnoch po zacati PP????