KVETA1
12.09.19,21:30
Pracovná zmluva na dobu určitú (1 rok) mi končí 31.10.2019, zamestnávateľ mi chce dať výpoveď ku 30.09.2019, miesto neruší. Mám podpísať výpoveď a akú, dohodou? alebo výpoveďou so strany zamestnávateľa? Mám vôbec právo na odstupné?
Vopred ďakujem za odpoveď, s pozdravom.
veronikasad
12.09.19,19:35
Ak nepodpíšeš dohodu o skončení pracovného pomeru v zmysle § 60 Zákonníka práce, pracovný pomer k 30.9. skončiť nemôže. Keby ti teraz doručil výpoveď, výpovedná doba začne plynúť od 1.10. a pracovný pomer skončí 31.10., čo nemá žiadny význam, lebo týmto dátumom končí aj tvoj pracovný pomer na dobu určitú.

Na odstupné zabudni.
marjankaj
12.09.19,19:35
A čo vlastne chceš ty?
Martin Biskupič
13.09.19,06:54
Podľa toho, čo ste napísali, na odstupné nárok nebudete mať nárok. Výpoveď tiež moc neprichádza do úvahy, lebo z pohľadu výpovednej lehoty je to nezmysel, pokiaľ je zmluva do konca októbra, a tiež pravdepodobne nebude mať výpovedný dôvod, a teda by išlo o neplatnú výpoveď.

dohodou to môžete skončiť k ľubovoľnému dátumu, je to ale na Vás či dohodu podpíšete. V tejto dohode je možné dohodnúť si napríklad aj odstupné - zo zákona ho ale v tomto prípade vyžadovať nemôžete.