Tiberio
03.09.06,11:58
caute,
minuleho roku sme zalozili O.Z. s predmetom cinnosti ochrana zivotneho prostedia, rozvoj krajinneho hospodarenia, stavaneho dedicstva, atď. pri vypracovani stanov však sme neuviedli poskytovanie grantov a nenávratných podpôr. Konzultoval som už s viacerymi odbornikmi, jední tvrdili že to netreba uvádzať, že to vyplýva už so samotného právneho štatútu O.Z., iní zas, že bude treba rozšíriť stanovy o tento bod. Ako je to teda?

Ďalší dotaz: keď mám príležitosť vykonávať tlmočnícku činnosť (nie prekladateľskú) v ramci O.Z, tiež to treba uviezť v stanovách? Viem , že fyzická osoba podnikateľ môže vykonávať prekladateľskú činnosť ako registrovaný odborný prekladateľ na MV SR, ale aj ako živnostník v rozsahu voľnej živnosti - tlmočenie a prekladateľstvo. Ako je to u O.Z.?

s pozdravom
Melnick
03.09.06,11:06
caute,
minuleho roku sme zalozili O.Z. s predmetom cinnosti ochrana zivotneho prostedia, rozvoj krajinneho hospodarenia, stavaneho dedicstva, atď. pri vypracovani stanov však sme neuviedli poskytovanie grantov a nenávratných podpôr. Konzultoval som už s viacerymi odbornikmi, jední tvrdili že to netreba uvádzať, že to vyplýva už so samotného právneho štatútu O.Z., iní zas, že bude treba rozšíriť stanovy o tento bod. Ako je to teda? mal by to obsahovať bod o majetku a hospodárení.

Ďalší dotaz: keď mám príležitosť vykonávať tlmočnícku činnosť (nie prekladateľskú) v ramci O.Z, tiež to treba uviezť v stanovách? Viem , že fyzická osoba podnikateľ môže vykonávať prekladateľskú činnosť ako registrovaný odborný prekladateľ na MV SR, ale aj ako živnostník v rozsahu voľnej živnosti - tlmočenie a prekladateľstvo. Ako je to u O.Z.?

s pozdravom
Ja sa prikláňam k tým ,ktorí tvrdia:rozšíriť stanovy.
martina 11
09.09.06,13:00
k prvej otázke: súhlasím s rozširením stanov
k druhej otázke:
podľa mňa by to záviselo od toho, či by bolo to prekladateľstvo v súvislosti s poslanim OZ, ak áno, tak by nebolo nutné rozširovať stanovy(napr. pri vybavovaní grantov alebo peňazí z fondov EU)
ak by však išlo o prekladateľstvo v rozsahu živnosti, tak to by si muselo OZ založiť živnosť na prekladateľstvo - v podstate už by to bola zárobková činnosť (podnikanie).