mulda
14.09.19,17:33
Kúpil som luxusné kožené kreslo a pri obhliadke malo dve zjavné vady, ktoré som ihneď oznámil dodávateľovi.
Jednu vadu uznal , údajne ju opraví na vlastné náklady a druhú zatiaľ nie.
Ako je to z vrátením tovaru z dôvodu nekvality?
Kto zabezpečuje v mojom prípade balenie a dopravu späť k dodávateľovi?
Dodávateľ totiž môže pri spätnom prevzatí tovaru účtovať formálne opravu vád vzniklých nedokonalým balením a dopravou :)
misoft
14.09.19,16:37
mulda
14.09.19,17:17
Ďakujem, za rýchlu reakciu!
Myslím, že môj problém je hlavne v tom, že ak sa v názoroch na vady , ktoré boli nafotené a poskytnuté predajcovi, nezhodneme, tak musím pripraviť tovar na cca 500 km cestu prostredníctvom nejakého prepravcu alebo a to ma hlavne zaujíma - musí si to dodávateľ pri uznaní chyby, zabezpečiť sám ???
misoft
14.09.19,17:56
Do 6 mesiacov od kúpy sa pri reklamácii akákoľvek vada považuje za výrobnú vadu.
Predajca ti do 12 mesiacov odo dňa kúpy NESMIE zamietnuť reklamáciu, ktorá nie je podložená odborným posudkom. A všetko to platí predajca! Takže aj keby si platil, on to MUSÍ preplatiť.
Pripomeň predajcovi zákon 250/2007 s poznámkou, že to môže riešiť SOI (čo by pre neho - ak by reklamácia nebola vybavená zákonne - znamenalo riadnu pokutu) a ty by si sa potom mohol od neho dožadovať náhrady škody súdne - čo by mohlo prípadne u neho znamenať i návštevu exekútora.