pali.m
15.09.19,08:23
buchač
15.09.19,08:41
Odborné vzdelanie pre získanie odbornej spôsobilosti v elektrotechnike (v zmysle § 21, 22, 23 a 24 vyhlášky č. 508/2009 Z.z.):

- elektrotechnik je fyzická osoba, ktorá má ukončené stredoškolské elektrotechnické vzdelanie alebo vysokoškolské elektrotechnické vzdelanie

- elektrotechnik je aj fyzická osoba, ktorá môže v rozsahu svojho odborného vzdelania vykonávať činnosť na vyhradenom technickom zariadení elektrickom, ak má odborné vzdelanie v inom učebnom odbore alebo v inom študijnom odbore ako elektrotechnickom, ktorého súčasťou je výučba zameraná na príslušné technické zariadenie elektrické, alebo ak absolvovala ďalšie odborné vzdelávanie v akreditovanom vzdelávacom programe* zameranom na technické zariadenie elektrické v minimálnom rozsahu 400 hodín
------------------------

TIS - technicko informačné služby do toho (podľa mňa) nespadá....
Okrem toho, tento odbor sa už roky nevyučuje na stredných školách...a odborná spôsobilosť si vyžaduje asi aj nejakú tú prax....alebo kurz.
avalik
15.09.19,09:00
akú vyhlášku 21?

čítaj vyhlášku č. 205/2010 Z. z. o určených technických zariadeniach a určených činnostiach a činnostiach na určených technických zariadeniach - https://www.zakonypreludi.sk/zz/2010-205
Gofrej
15.09.19,09:03
Vlastnictvo vyhlasky 21 potvrdzuje platne osvedcenie. Ked nemas o tom doklad, tak ho nemas. Ziskat ho mozes kurzom o odbornej sposobilosti pre elektrotechnikov so vzdelanim minimalne stredoskolskom v elektrotechnickom odbore. Samozrejme , ze pre § 21 nepotrebujes ziadnu prax, pretoze si ju nemohol ani ziskat.
PotPalo
15.09.19,11:41
Na §21 treba urobiť zvlásť skúšky. Podmienka je ukončené elektrotechnické vzdelanie. Niektoré školy zabezpečujú aj skúšky na konci školského roka. Pokiaľ by bolo treba potom 22, na to už treba s 21 mať prax tuším 1 rok, následne urobiť skúšky.
jslancik
15.09.19,14:46
buď si to v tej škole veľmi flákal, alebo to bolo strašne dávno. inak by si vedel, čo znamená paragraf 21.
misoft
15.09.19,16:46
Keďže spomína "VYHLÁŠKU" - tak to bol strašne dávno v škole... a možno sa aj flákal.... :D:D:D
Gofrej
15.09.19,19:38
V skole sa nevyucuju vyhlasky a paragrafy. Preto sa slusne opytal
willma
16.09.19,07:23
v tomto prípade je potrebné riadiť sa 508/2009 :)
willma
16.09.19,07:25
Aké vlastníctvo vyhlášky 21??? Ide o Vyhlášku 508/2009 v znení neskorších predpisov §21