Romankaru
16.09.19,19:02
Mal som úver u HC. Pohľadávku kúpil eos a žiada zamestnávateľa o zrážky zo mzdy. Dlhujem 1300€. Výška splátky u HC bola 85€. Koľko mi môže zrazat zamestnávateľ mesačne zo mzdy?
misoft
16.09.19,20:52
Napíšem ti len jedno EOS-KSI - tí žiadať môžu, ale pokiaľ to nie je exekučný titul - dostanú h0vn0. Lenže EOS-KSI sú takí hajzli, že i pre 50€ sú schopní zablokovať všetky účty a siahnuť i na nehnuteľnosť. A ich poplatky sú NEHORÁZNE.
Sú to - s pomocou štátu - legalizovaní vydierači.
Mila123
17.09.19,07:58
Ak zamestnávateľovi okrem žiadosti prišla aj podpísaná dohoda o zrážkach podľa §551 Občianskeho zákonníka, ktorá má všetky náležitosti (samostatná listina, podpisy oboch strán, uvedená výška zrážky priamo v dohode prípadne odvolávkou na zákon), zamestnávateľ je povinný zrážku vykonávať v dohodnutej sume. Súčasťou tejto žiadosti musí byť aj doklad o prevzatí pohľadávky inou spoločnosťou...
teda ak nie je dohodnuté viac ako 95 € tak iba takú sumu
ste v omeškaní so splátkami ?(tu hrozí exe)
Romankaru
19.09.19,01:23
Ahoj, áno bol som v omeškaní a HC to posunul eosu. Oni sa odvolávajú na§131, dohoda o zrážkach nebola samostatná listina, ale súčasť zmluvy. Takže zrazat mi môže len tých 85€ alebo mi môže zraziť 900€ ako mi to rátajú exekutorske kalkulačky na webe?
ivka70
19.09.19,05:37
Exekutorske zrazky mozu zrazat az potom, ked bude na to exekucia .... ale treba pocitat s tym, ze to bude podstatne drahsie ako len samotna dlzoba. ak sa da, treba sa exekucii vyhnut.
Romankaru
19.09.19,07:32
Teraz ide o tu dohodu na zrážky zo mzdy. Koľko môže zrazat na základe tejto dohody. Len výšku splátky dohodnutú s HC(85€) alebo môže zrazat trebárs 900€ mesačne?