zuzas74
18.09.19,07:42
Dobrý deň, zamestnávateľ získal dotáciu na pracovné miesto. Chce, aby som v pôvodnej spoločnosti ukončila pracovný pomer, prešla do inej jeho spoločnosti na dobu jedného roka a po roku ma znovu zamestná v pôvodnej spoločnosti. Čo si o tom myslíte? V pôvodnej spoločnosti (v ktorej som stále zamestnanec som odpracovala 14 rokov).

Ďakujem
Tweety
18.09.19,05:50
Že chce zarobiť. Ale to musíš vedieť ty, či ísť alebo nie. Ja by som nešla už len preto aby niekto na moje miesto zobral dotáciu a zvlášť ak už mám stabilné miesto. Len pochybujem, že mu dajú dotáciu na zamestnanca, ktorý nie je na ÚP.
zuzas74
18.09.19,06:20
Ja mám presne takýto istý názor. Zároveň mám totálne pochybnosti o odmeňovaní - som totiž presvedčená, že vymeriavací základ by bol minimálna mzda ale zvyšok by doplatili na ruku aby som akože nebola stratová. Druhá vec je vymeriavací základ pre PN, dovolenky ... Keďže som si to pozerala, viem, že tieto dotácie sa viažu na nezamestnaných, preto na mňa nemôžu brať dotáciu. Myslím si, že ide o niečo iné. Sú ešte nejaké iné dotácie alebo projekty na zamestnávanie? O žiadnych neviem.
Tweety
18.09.19,06:43
A dáva záruku, že po roku dostaneš pôvodné miesto? Povedal podmienky PP,???? Ako by skončil predch. PP?
loco
18.09.19,07:22
A tretia vec je prípadné odstupné pri skončení pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa, o ktoré prechodom do inej firmy prídeš. Aj keď sa po roku vrátiš do starej firmy, vrátiš sa ako nový zamestnanec.