ksychtik
18.09.19,09:50
Sme SVB a vlastník bytu vandalizmom poškodil výťah a odmieta preplatiť spoločenstvu škodu. Ako máme postupovať?
ivka70
18.09.19,07:52
volali ste policiu, skodu ste mu nejako preukazali, vycislili?
sito
18.09.19,08:17
A dôkaz, svedkov máte? Ak? Podať na neho trestné oznámenie na polícii. Čo poškodil? Steny kabíny, rozbil zrkadlo, ak je vo výťahu? Prípadne poškodil výťah v takej miere, že ho nie je možné používať a závadu, poškodenie musel odstrániť odborník?

Aj ja som vlastník bytu, ak mi pošlete faktúru, za poškodenie výťahu, musím vám ju uhradiť? :D


"Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný odstrániť závady a poškodenia, ktoré na iných bytoch alebo nebytových priestoroch v dome alebo na spoločných častiach domu alebo spoločných zariadeniach domu alebo príslušenstve spôsobil sám alebo osoby, ktoré jeho byt alebo nebytový priestor užívajú."
sito
18.09.19,08:22
Ujo, chujo a toto je čo?

Aj ja som vlastník bytu, ak mi pošlete faktúru, za poškodenie výťahu, musím vám ju uhradiť? :D:D:D

Treba čítať s pochopením, s pochopením otázky. Odpoveď, na tu treba pochopenie! :D

Možno je to teta, nie ujo? :D
ksychtik
18.09.19,08:23
políciu sme nevolali, prišla nám len faktúra od výťahárov, kde je ako dôvod zaseknutia výťahu uvedený vandalizmus, na základe toho som išla za ním nech to preplatí a on sa vyhovára že nič neurobil len sa proste zasekol.
ivka70
18.09.19,08:25
Na zaklade coho teda chcete od neho nahradu skody?
Sposobenu skodu predsa niekomu treba preukazat, to iste by od vas chcel aj sud, keby ste to vymahali - dokaz, ze to sposobil dotycny. On sa zjavne nepriznava ...tak co chcete?
napr. vandalizmus na vytahu to mohol byt aj predtym, prejavilo sa to prave ked dotycny bol vo vytahu ....
sito
18.09.19,08:36
Keď sa zasekol, predsa ho musel niekto z kabíny vyprostiť, alebo obaja z toho osprosteli, už nevedia kedy sa to stalo? Ak výťah nebol prevádzky schopný od zaseknutia podozrivého až do odstránenia závady odborníkom na opravu vyhradeného technického zariadenia. Tak v tom prípade je dôležité svedectvo vysloboditeľa s ktorým sa výťah údajne zasekol a svedectvo technika, ktorý má spôsobilosť, osvedčenie na odstránenie závad na vyhradenom technickom zariadení domu.
ksychtik
18.09.19,08:41
Výmahať škodu chcem na základe svedectva výťahového technika, ktorý ho vyprosťoval a na základe pracovného výkazu od výťahárov, ktorý mi len teraz prišiel spolu s faktúrou a tam je uvedené, že výťah sa zasekol v dôsledku vandalizmu.
ivka70
18.09.19,08:44
a vytahar ti da aj posudok, ze to bol vandalizmus toho konkretneho cloveka? ak ano, tak vymahajte od dotycneho, ak nie, vymahanie bude tazke

ja by som sa va vasom mieste obratila na poistovnu, kde mate poisteny bytovy dom, ta by mala fakturu zaplatit a podla dokazov aj vymahat skodu u toho, kto ju sposobil ....
sito
18.09.19,08:48
A je na faktúre aj meno toho, koho z výťahu technik vyprostil. A kto zavolal technika? Či len technika? Zvonček vo výťahu zvoní len v dome, či máte havarijne prepojenie priamo na toho výťahového technika?
ksychtik
18.09.19,08:53
Je tam len meno technika
ivka70
18.09.19,08:55
a z coho teda usudzujes, ze vandalom je vyprostovana osoba?
sito
18.09.19,09:07
Ale kto ho volal, technika oznámil mu, že výťah sa zasekol, nie je schopný prevádzky a v kabíne výťahu sa nachádza človek, neznáma osoba.
Chobot
18.09.19,09:11
O akej sume za vyprostenie osoby a oprave výťahu sa bavíme? Resp. čo bolo na výťahu poškodené? Čo spôsobilo zaseknutie výťahu a osoby v ňom? Píšeš veľmi všeobecne, potom aj odpovede sú veľmi všeobecné - hlavne že ak chceš vymáhať, musíš preukázať vinu.
buchač
18.09.19,10:46
ZÁKLADNÁ otázka znie... " ČO bolo na (alebo v ňom) poškodené.

To daný jedinec riskoval zaseknutie výťahu tým, že cieľavedome tento poškodil...a teda v ňom nejakú dobu pobudol ?
Ono je síce pravdou, že sú všeliakí exoti...ale až takto ?
sito
18.09.19,11:21
A čo ak bol pod vplyvom, exot? Takému je jedno či aj s ním sekne, nie len, či sa zasekne. :D

Mali to a aj jeho odfotiť, dôkaz mať. Čo má? Len meno technika. A možno technik závadu zveličil aby im účet vylíčil? :D Tak ...
sito
18.09.19,11:42
Aaa, ujo začal chápať, vymazal mínusku za otázku. :D