Mijara
18.09.19,14:00
Dobrý deň, prosím Vás, zamestnanec si chce zvyšovať kvalifikáciu, je to v súlade s potrebami zamestnávateľa. Ak mu chceme poskytovať pracovné voľno podľa §140, je potrebné to mať dohodnuté písomne? Čo ak predčasne štúdium ukončí? ďakujem
ivka70
18.09.19,14:07
Ano, je potrebna pisomna dohoda.
V nej dohodnete ja podmienky, teda aj podmienku predcasneho ukoncenia studia.
Mijara
18.09.19,14:15
Citala som, ze dohodu podla § 155 ZP zamestnávateľ Môže uzavrieť, teda aj nemusí? Alebo ak Dohodu uzavrieme, moze v nej byt dohodnuté že nepožadujeme od zamestnanca aby zotrval v pracovnom pomere po ukonceni studia a nebudeme trvať na vrátení náhrady za dni kedy mu bolo poskytnuté pracovné volno, v prípade že štúdium neukončí? dakujem
ivka70
18.09.19,14:24
Mozete sa dohodnut na comkolvek.
Ak mu chcete davat studijne volno, malo by byt s odkazom na tu dohodu.
Mijara
18.09.19,14:28
Dakujem pekne.