nmoncsi7
19.09.19,10:34
Dobrý den,

Nedávno sme vzali hypotéku na byt a chceli by sme uzatvoriť životné poistenie najmä na prípad smrti a invalidity s klesajúcou sumou.

Oslovili sme finančného poradcu, ale neboli sme spokojný s jeho ponukou, ponúkol síce lacné poistenie ale boli tam také výluky že až...(samozrejme podmienky poistenia nereklamoval, len cenu...)

Existuje také poistenie čo platí v prípade smrti akýmkoľvek spôsobom celú poistnú sumu (čítala som že väčšina poistovní vyplatí iba max. polovicu poistnej sumy, niektoré môžu ísť dole aj 100% poistnej sumy, takže nič neplatiť.. ak človek sám bol na vine že zomrel, napr. on spôsobil autonehodu a tam aj zomrel..človek nikdy nevie také niečo vylúčiť a je to obrovská tragédia pre rodinu a popritom poistovna ani neplatí?...)?
Možno že také ani neexistujú len som zvedavá že Vy aké máte skúsenosti...

Máte s tým nejaké skúsenosti ktorá je najlepšia poistovna?
Nevadí ak je trochu drahšie len aby v prípade smti, invalidity naozaj platil....
Chobot
19.09.19,09:05
Tí, čo majú skúsenosti, ti už asi nenapíšu.

Každé poistenie má nejaké výluky. Čím viac výluk, tým lacnejšie poistné. A naopak - čím menej výluk, tým drahšie poistné. Budete si musieť obehať poisťovne, nech vám spravia ponuky na vašu presnú špecifikáciu a nech tam uvedú výluky.
nmoncsi7
19.09.19,20:49
máte pravdu..kto zomrel už bohužiaľ nevie poradiť a nie je to ani veselou témou...len človek počuje všelijaké informácie od príbuzných, kamarátov atd. dúfala som že niekto má informácie aj o tom ktoré poistovne sú normálne...
Chobot
19.09.19,21:26
Všetky poisťovne sú normálne. Nenormálne poisťovne už skončili svoju činnosť (napr. Rapid). Len klienti si musia vybrať správne poistenie.