evka.ba
03.09.06,16:34
Dobrý deň,
potrebujem poradiť, sídlo našej firmy nie je identické s výkonom práce našich zamestnancov . Pracujeme pre obchodných partnerov, v priestoroch rôznych logistických firiem. Chcela by som do pracovnej zmluvy zakomponovať túto skutočnosť a v praxi to riešiť ako pracovnú cestu. V prípade, ak dám do PZ takuto klauzulku je to právne v poriadku?
"Zamestnanec rešpektuje potrebu zamestnávateľa vykonávať prácu v priestoroch obchodných partnerov a súhlasí s pracovnými cestami."
Ak máte podobnú činnosť a iný spôsob ako to jednoducho vyriešiť, poteším sa ak mi poradíte:)
Ďakujem
Danila
03.09.06,15:44
Pracovník je povinný plniť pracovné úlohy. Vyšleš ho na pracovnú cestu a on to musí rešpektovať. Do PZ zadaj miesto výkonu práce, aby si presne vedela určiť nástup na pracovnú cestu. Na základe cestovného príkazu mu vyplatíš cestovné náhrady.. Tá klauzala sa mi zdá absolútne zbytočná.
azuz
04.09.06,08:35
§57 ZP hovorí, že na zamestnanca môžeš vyslať na pracovnú cestu len s jeho súhlasom. Takže ja by som tú klauzulu o súhlase s pracovnými cestami do pracovnej zmluvy dala. Ostatné (povaha dohodnutého druhu práce a pod. ) nemusí byť jednoznačné.
gu100
04.09.06,08:47
Dobrý deň,
potrebujem poradiť, sídlo našej firmy nie je identické s výkonom práce našich zamestnancov . Pracujeme pre obchodných partnerov, v priestoroch rôznych logistických firiem. Chcela by som do pracovnej zmluvy zakomponovať túto skutočnosť a v praxi to riešiť ako pracovnú cestu. V prípade, ak dám do PZ takuto klauzulku je to právne v poriadku?
"Zamestnanec rešpektuje potrebu zamestnávateľa vykonávať prácu v priestoroch obchodných partnerov a súhlasí s pracovnými cestami."
Ak máte podobnú činnosť a iný spôsob ako to jednoducho vyriešiť, poteším sa ak mi poradíte:)
Ďakujem

Klauzulu o vyslani na pracovnu cestu je dobre dat do pracovnej zmluvy... to len pre istotu :-) U nas to mame aj v PZ, aj v pracovnom poriadku...

Ak das do PZ klauzulu o mieste vykonu prace u obchodnych partnerov, tak nemozes, podla mojho nazoru, uplatnovat cestovne vydavky, lebo miesto prace je urcene tam kde je a zamestnanec sa tam musi dostavit, kde ma pracovat.. (dostavit samozrejme za vlastne)...
ak miesto vykonu prace das sidlo Vasej firmy a nasledne ho posles na miesto vykonu prace k obchodnemu partnerovi, mozes uplatnit aj cestovne vydavky na zakalde cestovneho prikazu a vyuctovania...
Danila
04.09.06,12:26
Klauzulu o vyslani na pracovnu cestu je dobre dat do pracovnej zmluvy... to len pre istotu :-) U nas to mame aj v PZ, aj v pracovnom poriadku...

Ak das do PZ klauzulu o mieste vykonu prace u obchodnych partnerov, tak nemozes, podla mojho nazoru, uplatnovat cestovne vydavky, lebo miesto prace je urcene tam kde je a zamestnanec sa tam musi dostavit, kde ma pracovat.. (dostavit samozrejme za vlastne)...
ak miesto vykonu prace das sidlo Vasej firmy a nasledne ho posles na miesto vykonu prace k obchodnemu partnerovi, mozes uplatnit aj cestovne vydavky na zakalde cestovneho prikazu a vyuctovania...Mala som na zreteli miesto výkonu práce, ktoré sa spravidla považuje za podstatnú náležitosť pracovnej zmluvy / teda obec a organizačná jednotka, alebo inak určené miesto/kde pracovník pravidelne vykonáva svoju činnosť, ide teda o miesto odkiaľ je vyslaný na iné dočasné miesto výkonu práce, teda iné, ako je jeho pravidelné pracovisko/ pracovná cesta/ . Z ďalších podstatných náležitostí pracovnej zmluvy, ktorými sú druh práce a jeho stručná charakteristika podľa môjho názoru z toho, čo si uviedol vyplýva, že pracovník pri nástupe do práce si je vedomý nutnosti vyslania na pracovnú cestu / obchodní partneri/.