eco 1
19.09.19,16:09
Česká firma-platiteľ DPH v ČR a registrovaná k DPH aj v SR podľa §5 dodala tovar odoslany z ČR pre slovenskú firmu neplatcu DPH.Na dodávku tovaru vyhotovila česká firma faktúru, kde uviedla slovenské IČ DPH, základ dane a 20% DPH.
Môže si slovenská firma z tejto faktúry v mimoriadnom danovom priznani /oneskorená registracia/ uplatnit odpočet DPH ?
dakujem za odpovede

Prosim poradi niekto skusený ? vdaka

Nevie nik ?

No neviem si rady poradaci,
ceska firma je registrovana na SK a ma slovensko IC DPH, miesto dodania je teda tam , kde tovar konci, teda SK a teda vystavi fa so slovenskou DPH
podla §55 ods.3 ma SK firma pravo na odpocitanie dane viazucej sa na tovary, ktore pouzila na dodanie tovarov za podmienok podla §49 a 51.
Podla mna by ceska firma vystavila fa s ceskou DPH pre slovensku firmu iba vtedy, keby nebola registrovana na SK pre dph
Tak ako, poradte niekto, ma narok na odpocet SK firma alebo nie?
Srdecna vdaka
marjankaj
19.09.19,14:17
A odkiaľ to IČDPH získali?
eco 1
19.09.19,14:26
česka firma? neviem, nebola som pri tom, no slovenske ic dph maju uvedene na fa a v Zozname danovych subjektov registrovanych pre DPH som si zistila, ze su podla §5
jakubzemko
19.09.19,19:07
Nemôže faktúra mala byť vystavená s českou dph s icdph cz. V pripade ak by tovar bol odoslany z uzemia slovenska dodavatel by pouzil slovenske ic dph a faktura mala byt vystavena s prenosom danovej povinnosti na slovenskeho neplatitela.
eco 1
20.09.19,06:51
jakubzemko a prenos nemusi byt len medzi platitelmi?
Poziadame česku firmu o opravu faktur, aby uviedli cesku DPH a mozeme poziadat o vratenie ceskej dane ?
jakubzemko
20.09.19,14:59
Neviem ci vam vratia v cechach dph, trosku pochybujem ak ste boli neplatitelom. Treba sa informovat v CR. Ano v pripade ak by preprava zacala v sr, uplatni sa prenos v zmysle paragrafu 69 2 alebo 3 - neviem presne teraz ostavec